کسب درآمد با تولید محتوا

تولید محتوا و درآمد 3 میلیونی من در ماه 

یکی از ایده های خلاقانه پولساز که تا به حال زیاد به گوشتان خورده « تولید محتوا » ولی نمی دانید چگونه و چطور با تولید محتوا به درآمد کلان برسیم!

 

آیا با هیچ سرمایه‌ای می‌توان 3,000,000 تومان درآمد داشت؟ بلی

 

با پیشرفت دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) شغل تولید محتوا در فضای دیجیتال رونق گرفت. امروز در ایران یکی از ایده های خلاقانه پولساز تولید محتواست. امروز هر باسوادی با داشتن مهارت‌های زیر می‌تواند درآمدی بین 500 هزار تومان در ماه تا 10 میلیون تومان کسب کند. 

اجازه دهید قبل از همه خودم را معرفی کنم، من علی خانی نژاد، 4 سال پیش از طریق تولید محتوا هر ماه نزدیک 500 هزار تومان درآمد داشتم. این میزان را بعد از 1 سال به 3 میلیون در ماه رساندم. 

یادداشت: داشتن فقط چند مورد از مهارت‌های زیر کافی است. بعد از فعالیت در این زمینه، مهارت های شما روز به روز بیشتر می شود. 

 

مهارت‌های لازم برای تولید محتوا 

1- آشنایی به مهارت‌های خواندن و نوشتن زبان فارسی

2- آشنایی به مهارت‌های خواندن و نوشتن زبان انگلیسی

3- آشنایی به روش‌های بهینه سازی محتوا برای Google 

4- توانایی و داشتن مهارت هفتگانه ICDL

5- آشنایی با سامانه‌های مدیریت محتوا مثل WordPress 

6- آشنایی جزئی با Photoshop 

7- آشنایی با نرم افزارهای ویرایش فیلم مثل Corel VideoStudio

8- آشنایی با اصول و فنون ترجمه

9- آشنایی با اصول و فنون ویراستاری 

 

خبر خوش 

با توجه به یک آمار دقیق مشخص شد که دامنه های صرفا .ir در ایران مرز یک میلیون را رد کرد. در سال 1397 تعداد دامنه‌های ثبت شده ایرانی (فقط ایرانی) یک میلیون و ۲ هزار و ۴۳۶ است. این یعنی سایت‌ها و کسب و کارهای زیادی به تولید محتوا نیاز خواهند داشت. در ادامه به 10 سوال رایج که مردم می‌پرسند پاسخ می‌دهم.

 

1- تولید محتوا چیست؟ 

تولید هر گونه آیتم از قبیل متن، عکس، فیلم، صوت و … را محتوا می گویند. کسی این کار را انجام دهد، یک نویسنده، طراح و یا محتوانگار است. 

 

2- کدام یک از نوع تولید محتوا رایج است؟ 

با توجه به رقابت در صفحه نتایج Google، تولید محتوا برای وب سایت رایج‌ترین نوع آن است. افراد زیادی با تهیه محتوای سایت‌ها درآمد کسب می‌کنند. نوشتن یا ترجمه مقالات، نگارش متن برای فروش کالاها، تهیه محتوای صفحات مهم یک سایت و بسیاری از نوشته‌های دیگر امروزه از اشکال تولید محتوی است. 

 

3- روش‌های تولید محتوا برای وب سایت کدامند؟

1- ترجمه – با روش ترجمه می‌توان مقالات یا محتوای پربازدید را به زبان انگلیسی ترجمه کرد. 

2- تالیف – با مطالعه چندین منبع متفاوت می‌توان خلاصه نویسی کرد و متنی بهتر از متن‌های موجود را نوشت. 

3- خلق نوشته – نوشتن یک هنر است و واژگان جادو دارند. هر کسی قلم خوبی دارد، پول خوبی هم می‌گیرد. 

 

4- برای انجام شغل تولید محتوا به چه مهارت‌هایی نیاز دارم؟ 

در ابتدای مقاله به چند مورد از مهارت‌های ضروری در تولید محتوا اشاره کردیم. دانستن همه مهارت‌های گفته شده لازم و ضروری نیست. شما با دانستن فقط چند مورد از مهارت‌ها مثل «ترجمه» یا «نویسندگی» می‌توانید درآمد کسب کنید. یادگرفتن مهارت‌های جدید را کنار نگذارید، سعی کنید به مرور زمان این مهارت‌ها را در خود رشد دهید. با این کار میزان درآمد شما ماه به ماه بیشتر می‌شود. 

5- چگونه می‌توان درآمد کسب کرد؟ 

وقتی مهارت‌های لازم برای تولید محتوا را کسب کردید، به نمونه کار نیاز دارید. سعی کنید برای خودتان متن‌هایی بنویسید و آن‌ها را به عنوان نمونه کار نگه دارید. ضمن این مهارت‌ها شما باید با مهارت‌های بازاریابی و Digital sale آشنا شوید. بتوانید به درستی با مشتری صحبت کنید و یک فریلنسر Freelancer واقعی شوید. 

برای شروع در شبکه اجتماعی لینکیداین LinkedIn عضو شوید. ایرانی‌های زیادی در این شبکه عضو هستند. نمونه‌کارهای خود را در آن جا به نمایش بگذارید. با صاحبان کسب و کار و موقعیت‌های شغلی دیگر آشنا شوید. 

6- آیا برای شغل تولید محتوا استخدام می‌کنند؟

پاسخ قطعا مثبت است. ما خودمان در کپی فای به طور پاره وقت از محتوانگاران دعوت می‌کنیم که محتوا تولید کنند. کسب و کارهای دیگری هم هستند که به صورت تمام وقت کارشناس تولید محتوا استخدام می‌کنند. متخصصان و صاحب نظران معتقدند این شغل تا 30 سال دیگر مورد نیاز کسب و کارهاست. بنابراین اگر به دنبال یک کار بدون نیاز به سرمایه گذاری هستید، این کار را امتحان کنید.

استخدام محتوانگار

استخدام محتوانگار

 

7- برای شروع کار تولید محتوا چقدر سرمایه نیاز است؟

یک عدد کامپیوتر یا لپ تاب، موبایل خوب هم جواب می‌دهد. مهم‌ترین سرمایه مهارت‌های شماست. برای کسب مهارت‌ها و ارتقای تخصص به مطالعه نیاز خواهید داشت. 

8- چگونه می‌توان مهارت‌های لازم را کسب کرد؟

با راه‌های مختلفی می‌توان مهارت‌های لازم را یاد گرفت. از طریق جستجو در اینترنت، تماشای فلیم‌های موجود در یوتویوب، آپارت و استفاده از پکیج های آموزشی. 

9- چگونه برای وب سایت خودم تولید محتوا سفارش دهم؟

اگر شما صاحب کسب و کار هستید به راحتی می‌توانید با ما تماس بگیرید و نیازهای محتوایی خود را با ما در میان بگذارید. ما همچنین یک سامانه سفارش تولید محتوا نیز داریم. با عضویت در سامانه می‌توانید اولین سفارش تولید محتوای خود را ثبت کنید. 

سفارش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا