مزایای تولید محتوا برای وب سایت چیست؟

تولید محتوا برای وب سایت اینجوری باید باشد. توجه!

تولید محتوا برای وب سایت

از سال ۲۰۱۲ به این طرف ما شاهد آن هستیم که سایت‌ها علاوه بر صفحات اصلی خود بخشی با عنوان وبلاگ دارند. کسب‌وکارهای حرفه‌ای با استخدام بلاگر‌های حرفه‌ای در قسمت وبلاگ وب‌سایت پُست منتشر می‌کنند. به این کار تولید محتوا برای وبلاگ گفته می‌شود. هدف از تولید محتوا برای وبلاگ علل مختلفی دارد که ما آن‌ها را دسته‌بندی کرده‌ایم. اگر واقعا نمی‌دانید چرا تولید محتوا آنقدر پرطرفدار شده است، این مقاله را بخوانید و چشم‌اندازی برای کسب‌وکار خود ترسیم کنید. 

مدت زمان مطالعه این مقاله: 8 دقیقه

مزایای تولید محتوا برای وب سایت چیست؟

هر سایت با توجه به تخصص یا حوزه‌ای که در آن فعالیت می‌کند مخاطبانی دارد. بنابراین باید به صورت روزانه یا هفتگی و ماهانه محتوای جدیدی را برای کاربران خود ارائه دهد. تا گوگل متوجه این کار بار ارزش بشود. 

ربات‌های موتور جستجوی گوگل با توجه به دستوراتی که در سایت مپ خود برنامه‌ریزی کرده‌اید؛ در  مدت زمان‌هایی که تعریف کرده‌اید به سایت شما سرک می‌زنند و اگر ببینند پُست جدیدی منتشر کرده‌اید، آن را ایندکس می‌کنند.

مزایای تولید محتوا برای وب سایت چیست؟

از این رو، تولید محتوا برای وبلاگ مزایای زیادی دارد:

 • افزایش بازدید وب سایت
 • امکان کسب رتبه در صفحه نتیاج جستجوی گوگل
 • معرفی کسب‌وکار
 • برندسازی
 • افزایش اعتبار دامنه
 • افزایش اعتبار صفحه وبلاگ https://Yoursite.example/blog
 • بالا بردن رتبه الکسای سایت با رشد نرخ بازدید
 • امکان کسب‌درآمد برای بلاگرهای حرفه‌ای از راه تبلیغات و افیلیت مارکتینگ
 • تبلیغات غیرمستقیم خدمات کسب‌وکار به بازدیدکننده‌های بالقوه
 • تنها روش موثر و استاندارد بک لینک دادن به لندینگ پیج وب‌سایت خود و دیگران
 • یک ابزار بسیار عالی برای رقابت برای رنک کردن یک کلیدواژه‌های مهم کسب‌وکار
 • دیگر مزایای مرتبط با پلن تجاری کسب‌وکار

نگهداری کاربران وب سایت با تولید محتوای جدید

از آنجایی که نگهداری و حفظ افراد علاقمند به کسب‌وکار مهمترین دغدغه هر مدیری است، مدیریت سایت‌ها با تولید محتوا برای وبلاگ سعی می‌کنند، به موضوعات روز، کلمات کلیدی ترند شده و مطالب پرطرفدار کسب‌وکار خود را در قسمت وبلاگ وب سایت خود منتشر کنند. 

معمولا وب‌سایت‌های پرطرفدار، کامنت‌های زیادی را از بازدیدکننده‌ها دریافت می‌کنند و این کامنت‌ها به رنک شدن صفحه خیلی کمک می‌کنند.

افزایش بازدید سایت و به دست آوردن کاربران جدید

همانطور که در قسمت بالا اشاره کردیم، یکی از مزایای تولید محتوا برای وبلاگ افزایش بازدید سایت است.  مقالات جدید و باکیفیت همیشه کاربران جدیدی را به سمت سایت شما سوق می‌دهد. از زمانی که استفاده از موبایل های هوشمند در ایران متداول شده است. میزان جستجوی کاربران ایرانی نیز به نسبت خیلی زیادی افزایش یافته است؛ به طوری که ما وقتی آمار بازدید کاربران بسیاری از سایت ها را بررسی کردیم دیدیم که بیش از ۵۰ درصد کاربران با استفاده از موبایل های هوشمند جستجو می‌کنند. این نشان می‌دهد که مردم علاقه زیادی به جستجو در گوگل دارند. خوب عاقلانه است که ما با داشتن یک وبلاگ خوب در سایتمان بتوانیم انبوهی از کاربران را به سمت وبسایت خود بکشانیم. 

برای وب سایت چگونه تولید محتوا کنیم؟

شما به عنوان مدیر سایت 3 راه بیشتر ندارید: 

1- خودتان وبلاگ‌نویسی می‌کنید. (خیلی هم ساده نیست!)

2- بلاگر حرفه‌ای استخدام می‌کنید.

3- سفارش تولید محتوا برای وبلاگ 

 

راه اول | از خود یک بلاگر حرفه‌ای بسازید. اما چطور؟

شاید یک نویسنده قهاری باشید. حتی ممکن است یک متخصص ترجمه هستید و خلاصه کارتان نوشتن است. شما تمام شرایط را دارا هستند؛ الا یک مورد. آن هم سئو و بهینه سازی محتوا است.

چیزی که شما را از یک بلاگر حرفه‌ای متمایز می‌کند؛ فقط ندانستن قوانین SEO نیست. بلکه موارد زیادی در نتیجه کار شما و یک بلاگر حرفه‌ای تاثیر دارد. برای مثال ممکن است شما تصمیم بگیرید که بنویسید. جالب این اینجاست که نمی‌دانید در مورد چه چیزی بنویسید که مخاطب داشته باشد.

از این رو، یکی از موانع شما، انتخاب موضوع است. خوشبختانه ما در کپی فای، یک مقاله جامع برای انتخاب موضوع جذاب برای نوشتن مقاله‌ای بسیار عالی نوشته‌ایم که پیشنهاد می‌کنم آن را بخوانید: «10 راه آسان برای یافتن ایده‌های موضوعی برای تولید محتوای عالی»

راه سوم| استخدام یک بلاگر حرفه‌ای 

همانطور که تا اینجا مشخص شد. تولید محتوا برای وبلاگ نیاز به تخصص دارد. اگر فکر می‌کنید، شرایط استخدام یک بلاگر حرفه‌ای را دارید، یا کسب‌وکار شما به اندازه‌ای بزرگ شده است که دیگر استخدام یک نویسنده وبلاگ یا کارشناس تولید محتوا برای شما مشکل‌ساز نیست. حتما این کار را انجام دهید. از این که امکانات فیزیکی مثل دفتر یا کامپیوتر و تجهیزات ندارید نگران نباشید. شما می‌توانید به صورت دورکاری (Remote working) فریلنسر استخدام کنید که تخصص او وبلاگ‌نویسی است.

راه سوم| برون سپاری تولید محتوا به کپی فای

برای برخی از کسب و کارهای اینترنتی برون سپاری راه پیشرفت آن‌هاست. برون‌سپاری فقط در تولید محتوا برای وبلاگ کمک‌کننده نیست.، بلکه در همه کارها یک راه سریع برای انجام کارهایی عقب افتاده یک کسب‌وکار محسوب می‌شود. شما با این کار شخصی استخدام نمی‌کنید که به او بیمه رد کنید؛ نیاز به خرید تجهیزات و آماده‌سازی دفتر هم ندارید. حتی از این نگران نیستید که کارمند شما مدتی بیکار باشد و در شرکت یا مجموعه حقوق بگیرید. برون‌سپاری کارهای سایت از حجم کاری شما کم می‌کند. اما این اقدام مزایایی هم در پی دارد.

 • عدم نیاز به پرداخت حقوق ماهانه
 • تمرکز بیشتر برای مدیریت پروژه‌ها
 • دریافت خدمات با کیفیت بالا
 • دریافت خدمات با قیمت‌های رقابتی
 • عدم نیاز به تهیه دفتر کار
 • عدم نیاز به پرداخت حق بیمه به کارمندان
 • صرفه‌جویی در مصرف انرژی

توصیه‌های من به شما

شاید شما یک نویسنده قهاری هستید و حتی تجربه وبلاگ نویسی هم دارید و دوست دارید که کارهای مربوط به تولید محتوای وب سایت خود را شخصا انجام دهید. اگر فرصت و انرژی کافی به این کار دارید من پیشنهاد می کنم که خودتان این کار را انجام دهید. صاحب کسب و کار بهتر می داند که کسب و کار او در رابطه با چیست و هدف او از ایجاد وب سایت چیست.

کار را همیشه به کاردان بسپارید

اما اگر شما وقت و انرژی کافی برای تولید محتوای وب سایت خود ندارید. به روز رسانی وب سایت خود را مهم انگاشته و برای آن برنامه‌ریزی کنید. پلتفرم تولید محتوای کپی فای شما را در این مهم یاری می‌کند.

خبر خوب برای صاحبان سایت

مجموعه تولید محتوای کپی فای از سال 93 برای مشتری های خود خدمات تولید محتوا  ارائه می‌کند. کپی فای با آشنایی به سبک های نگارش، لحن مناسب، انتخاب درست کلمات و با داشتن هیات تحریریه و  تیم بهینه سازی محتوا تمام سفارش های خود را به صورت گروهی انجام می دهد.

چرا تولید محتوا برای سایت را از کپی فای سفارش دهیم؟

شاید گفتن این جمله که چه چیزی کپی فای را متمایز می‌کند. پاسخ به این سوال را راحت‌تر و شما را در تصمیم گیری هوشیارتر کند. اگر شما یک مشتری تولید محتوا باشید چند معیار را همیشه باید بسنجید.

 • نمونه کار تولید محتوا 
 • کیفیت کار 
 • تکنولوژی‌ها و نو‌آوری‌ها
 • تخصص‌گرایی
 • قیمت‌های قابل رقابت در بازار 
 • خدمات سریع و رعایت ددلاین‌ها 
 • ارتباط آسان و در دسترس بودن 
 • ارایه خدمات در هفت روز هفته و 24 ساعت روز

 

همه می‌دانند که کار بهینه سازی در حوزه کاری سئوکار است، ولی کپی فای برای جلب رضایت مشتری های خود محتوا را بهینه سازی می‌کند و بعد از بهینه سازی به مشتری تحویل می دهد‌. محتوای که کپی فای تولید می کند‌. برای بدون هیچ نیازی به سئوکار قابل انتشار در سایت است.

حرف آخر

تولید محتوا برای وب سایت چه توسط خود صاحب سایت و شرکت تولید محتوا یک پروژه موثر برای کسب‌وکار اینترنتی است. تولید محتوا شما را به دنیای بیرون معرفی می‌کند. خیلی از فعالان دیجیتال مارکتینگ اولین پروژه را تولید محتوا برای وبلاگ معین می‌کنند. چون برای پیشرفت سایت و کسب و کار اینترنتی یک نیاز اولیه است. هر چه زودتر اولین تولید محتوای وبلاگ را برای وب‌سایت خود سفارش دهید (سفارش تولید محتوا)، از رقیبان خود جلوتر و موفق‌تر باشید.

علی خانی نژاد
Sending
User Review
0 (0 votes)
0 پاسخ

تعقیب

 1. […] کار می رود. کاپی رایتینگ انواع زیادی دارد. برای مثال‌ تولید محتوا برای وب سایت یک نمونه از آن می باشد. در ادامه شما را با 4 مورد از […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.