تدوین کلمات در تولید محتوا

کار تولید محتوا چقدر درآمد دارد و کجا استخدام می کنند؟

جدول محتوا

کار تولید محتوا چقدر درآمد دارد و کجا استخدام می کنند؟

کار تولید محتوا از سال 2016 در ایران با عنوان کار پاره وقت معرفی شد. این شغل بدون نیاز به سرمایه در سال 2017 و 2018 رشد بسیارعالی داشت. رشد هم از طرف بازار عرضه بود هم از طرف بازار تقاضا، به طوری که بسیاری از کسب و کارها ماهیت خدمات خود را تغییر داده و  کار تولید محتوا را با قوت ادامه دادند.

در کوتاه مدت چگونه می‌توان در کار تولید محتوا متخصص شد؟

پاسخ سوال: با شرکت در دوره های آموزش تولید محتوا و یا مطالعه و تحقیق در وب سایت‌های تولید محتوا می‌توانید مهارت‌های لازم را بدست آورده و اولین درآمد خود را تجربه کنید.

مثل بسیاری از شغل‌ها این کار هم تخصص می طلبد. ولی با تلاش و پشتکار در کوتاه مدت نیز می‌توان این تخصص را یاد گرفت. مهارت‌های لازم برای موفقیت در این کار، نویسندگی، ویراستاری و آشنایی به وب گردی است. چنانچه یک زبان دیگری مثل زبان انگلیسی هم بدانید، در کار تولید محتوا موفق خواهید بود.

از این تخصص بیشتر در تولید محتوا برای وب سایت استفاده می‌کنند. تولید محتوا فقط برای وب سایت نیست! شبکه‌های اجتماعی و حتی محتوای مورد نیاز یک کارخانه جزو این خدمات هستند.

از دیگر مهارت‌هایی که شما برای متخصص شدن در کار تولید محتوا نیاز دارید، دانستن بایدها و نبایدهای بهینه سازی برای گوگل است.

کار تولید محتوا چقدر درآمد دارد؟

توصیه می‌کنیم این کار را یک شغل پاره وقت در نظر بگیرید، ولی اگر کار دیگری ندارید با کمی تلاش بیشتر می‌توانید به اندازه یک شغل تمام وقت درآمد داشته باشید. معمولا در کار پاره وقت تولیدکننده‌های محتوا به طور میانگین بین 500  هزار تومان تا 1 میلیون تومان درآمد دارند. ولی کسانی که به طور تمام وقت کار می‌کنند تا 5 میلیون در ماه درآمد دارند. این آمار مربوط به دی ماه سال 1397 و کشور ایران است.

چه کسانی می توانند کار تولید محتوا انجام دهند؟ 

در کار تولید محتوا هر چقدر مهارت، تخصص و تجربه شما بیشتر باشد، درآمد بیشتری را تجربه می‌کنید. با حداقل دانسته‌ها هم می‌‌توان کار مفید انجام داد و درآمد کسب کرد. هر شخصی از نوجوان گرفته تا پیر می‌‎تواند این کار را انجام دهد.

برای کار تولید محتوا چقدر سرمایه نیاز است؟ 

یک دستگاه کامپیوتر یا اینترنت و اینترنت با سرعت بالا تنها سرمایه مادی مورد نیاز است. اما سلامتی، مهارت‌ها و دانشی که دارید سرمایه مهم‌تر است.

آیا برای کار تولید محتوا استخدام می‌کنند؟ 

بلی – در شرایط کنونی و با رشد کسب و کار الکترونیک، شرکت‌ها و استارتاپ ها به متخصص تولید محتوا نیاز دارند. حتی در بعضی از شرکت های تولید محتوا مثل کپی فای افراد درخواست کار می کنند. این شرکت با بررسی رزومه و تخصص افراد به آن ها امکان کسب درآمد را مهیا می‌کنند. نویسندگان در سامانه تولید محتوای کپی فای بدون هیچ تعامل اضافی با مشتری درآمد کسب می‌کنند.

البته شرکت‌هایی هم هستند که افراد را استخدام می‌کنند. در آگهی‌های استخدامی می‌توانید این گونه استخدامی ‌ها را پیدا کنید.

 

استخدام تولید کننده محتوا 

استخدام کار تولید محتوا

استخدام کار تولید محتوا

برای استخدام به صورت پاره وقت در کار تولید محتوای کپی فای لطفا رزومه خود را به [email protected] یا شماره‌های 09369518618 ارسال کنید.

چگونه کار تولید محتوا را یاد بگیرم؟

مهارت‌های لازم برای تولید محتوا به شرح زیر است. ابتدا باید این مهارت‌ها را یاد بگیرید بعد نیاز دارید که کار شما را یک متخصص بررسی و نکات قوت و نکات ضعف شما را نشان دهد.

 

مهارت‌های لازم برای کار تولید محتوا:

1- آشنایی کامل به زبان فارسی

2- آشنایی به استفاده از اینترنت

3- تسلط کامل به دستور زبان فارسی

4- آشنایی با علائم نشانه گذاری

5- آشنایی با نکات مهم ویراستاری

6- آشنایی به علم بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو SEO

7- آشنایی به کار با نرم افزارهای آفیس

8- آشنایی به کار با ایمیل

 

مهارت‌هایی که شما را در کارتان متخصص می‌کند:

1- نویسندگی

2- ترجمه

3- آشنایی به زبان‌های دیگر غیر از زبان فارسی

4- ویرایش عکس

5- ویرایش فیلم

6- ویرایش صدا

 

یادگیری کار تولید محتوا برای راه اندازی یک کسب و کار جدید

بسیاری از افراد با داشتن مهات تولید محتوا توانسته‌اند یک کسب و کار راه اندازی کنند. شما چطور!؟

اگر قصد دارید با علمی که دارید برای خود کار کنید، پیشنهاد می‌کنیم تولید محتوا یاد بگیرید. پتانسیلی که در گوگل وجود دارد در کوتاه مدت شما را به درآمد می‌رساند. با این کار می‌توانید کسب و کار خود را راه اندازی کرده و کلاها یا خدمات خود را به سراسر دنیا بفروشید و از کسب درآمد در خانه و شهر خودتون لذت ببرید. تنها چیزی که نیاز دارید 2 تا بال برای پرواز است.

 

2 بالا برای پرواز کدامند؟

بال اول – بدست آوردن مهارت تولید محتوا

بال دوم- سفارش طراحی سایت یا ساخت سایت توسط خودتان

 

کار تولید محتوا چیست؟

همانطور که گفتیم تولید محتوا زمینه‌ای است که شاخه‌های فراوانی دارد. کار تولید محتوا این است که شما محتوایی را جهت انتشار در فضای دیجیتال آماده کنید. این محتوا می‌تواند محتوای تصویری جهت انتشار در وبسایت‏هایی مانند یوتیوب و آپارات باشد، یا تصویر گرافیکی طراحی شده بصورت اینفوگرافی جهت انتشار در اینستاگرام. در نهایت محتوای متنی نیز هست، مانند همین متنی که شما در حال خواندن آن هستید و در وبسایت‏ها منتشر می‌شود.

اصلی‌ترین محتوای وبسایت‏ها که باعث می‌شود آن‌ها در رقابت پیروز شوند همین محتوای متنی است. برای اینکه به سؤال کار تولید محتوا چیست خود بهتر پاسخ دهید کافیست که یک کلیدواژه را در گوگل جستجو کنید. مانند ماسک شبانه برای آبرسانی پوست؛ تمام وبسایت‏هایی که برای شما نمایش داده می‌شوند با موضوع ماسک شبانه برای آبرسانی پوست کار تولید محتوا انجام داده‌اند و با سر زدن به هرکدامشان می‌توانید کار تولید محتوای آن‌ها را مشاهده کنید.

 

کار تولید محتوا در منزل

کار تولید محتوا از جمله مشاغلی است که به تازگی ایجاد شده است و از آورده‌های عصر جدید دیجیتال محسوب می‌شود. یکی از مزیت‌هایی که این کار دارد این است که افراد می‌توانند در منزل خود و خیلی راحت کار تولید محتوا انجام دهند. حتی ممکن است فردی سیستم نداشته باشد و از طریق گوشی خود محتوای متنی بنویسد.

کار تولید محتوا در منزل را به دو صورت کلی می‌توان انجام داد:

کار تولید محتوا در منزل برای وبسایت مشخص

برخی از محتوانگاران کار تولید محتوا در منزل را برای وبسایت مشخصی انجام می‌دهند. این افراد توسط وبسایتی استخدام شده‌اند و محتوای درخواستی وبسایت را نوشته و ارسال می‌کنند. کار به این شیوه اکثراً بصورت پروژه انجام شده و برای تعداد مشخصی محتوا در روز، هفته یا ماه هزینه پرد آخت می‌شود.

کار تولید محتوا برای وبسایت‏های مختلف

برخی از محتوانگاران هستند که برای وبسایت مشخصی کار نمی‌کنند و از طریق وبسایت‏های مختلف کار تولید محتوا قبول می‌کنند. محتوانگاران زیادی هستند که به این روش کسب درآمد دارند. کار تولید محتوا در منزل به این شیوه آزادی بیشتری به محتوانگار می‌دهد و از طرفی تنوع بیشتری هم دارد؛ اما میزان درآمد آن در هر ماه تغییر می‌کند چرا که مشتری‌ها ممکن است کمتر یا بیشتر شوند؛ ولی با این وجود به دلیل نیاز زیاد بازار به تولید محتوا کمبود مشتری وجود ندارد.

کار تولید محتوا بیرون از منزل

کار تولید محتوا بیرون از منزل به این صورت است که فرد به‌عنوان کارشناس تولید محتوا در شرکت‌های مختلف و یا دفتر وبسایت‏های بزرگ استخدام می‌شود و روی فرایند تولید محتوا نظارت می‌کند. این کار درامد ثابتی دارد و طبق قانون کار حقوق پرداخت می‌شود.

 

بازار کار تولید محتوا

کار تولید محتوا به این دلیل که تازه ایجاد شده بسیار مورد نیاز بازار است. این نیاز هم به گونه‌ای نیست که متوقف شود. کسب و کارهای اینترنتی برای بقای خود در بازار رقابت نیاز به تولید محتوا دارند. این را نیز باید در نظر داشت که با بزرگتر شدن یک وب سایت نیاز آن به تولید محتوا بیشتر هم می‌شود. از طرفی هر روزه وبسایت های مختلف شروع به فعالیت می‌کنند و آن‌ها هم نیاز به تولید محتوا دارند.

همانقدر که ما نیاز هر روزه به تأمین خورد و خوراک از مغازه‌ها داریم، وبسایت ها هم به کار تولید محتوا نیاز دارند تا بتوانند محصولات خود را بفروشند و خدمات خود را به افراد بیشتری عرضه کنند.

درخواست کار تولید محتوا

وبسایت هایی که درخواست کار تولید محتوا دارند می‌توانند به چندین روش اقدام کنند. یا می‌توانند نیاز خود به محتوانگار را از طریق وبسایت های واسطه برطرف کنند. به این ترتیب محتوانگار مورد نیاز خود را پیدا می‌کنند ولی ممکن است محتوانگار مهارت لازم را نداشته باشد و یا تعهد لازم را پس از تحویل سفارش نداشته باشد.

روش دیگر استفاده از وبسایت هایی مانند کپی فای است که بصورت یک مجموعه کار تولید محتوا را انجام می‌دهند. به این ترتیب هم کار تولید محتوا با کیفیت و نظم بیشتری انجام می‌شود و هم اینکه هر کار تولید محتوا به دقت بررسی و ویرایش شده و از نظر سئو و بهینه سازی نیز مورد تأیید است؛ همچنین افراد گوناگونی کار تولید محتوا را انجام می‌دهند که تنوع در محتوا نیز بیشتر می‌شود.

جویای کار تولید محتوا

محتوانگاری که جویای کار تولید محتواست و می‌خواهد از این طریق درامد داشته باشد از روش‌های گوناگون می‌توانند فرصت شغلی پیدا کنند و مشغول به کار شوند؛ ولی چیزی که از همه چیز مهمتر است توانایی و مهارت در تولید محتواست. بسیاری از افراد هستند که در زمینه تولید محتوا شروع به کار می‌کنند ولی توانایی لازم را ندارند و در قدم‌های اول خود را بدنام کرده و فرصت‌های شغلی خود را نابود می‌کنند.

بهترین چیز این است که ابتدا آموزش ببینید و مانند یک حرفه‌ای کار خود را شروع کنید. به همین دلیل ما برای عزیزانی که جویای کار تولید محتوا هستند دوره‌ای آموزشی ترتیب داده‌ایم که حاصل فعالیت چندساله ما در این زمینه بصورت تخصصی است. ما در این دوره تمام مهارت‌های مورد نیاز برای کار تولید محتوا را در نظر گرفته و آموزش‌های لازم را برای کسب هریک ارائه داده‌ایم.

پس از پایان دوره و شرکت در آزمون نیز می‌توانید گواهینامه تولید محتوا را دریافت کنید تا بتوانید به راحتی مشغول به کار شود؛ چه در وبسایت های دیگر و چه در خود وبسایت کپی فای که مشتریان دائمی تولید محتوا دارد و پروژه‌های زیادی برای انجام خواهید داشت.

آن دسته از محتوانگارانی که مهارت لازم را دارند نیز می‌توانند با ارائه نمونه کار وارد مجموعه نویسندگان کپی فای شده و سفارشات تولید محتوا را از پنل ما دریافت کنند.

دوره آموزش تخصصی تولید محتوا کلیک کنید. 

 

ما در کپی فای یک پکیج بسیار عالی آماده کرده‌ایم که صفر تا صد این 2 مهارت را به شما آموزش می‌دهد. با این دو بالا می‌توانید به سمت آرزوهایتان پرواز کنید. برای تهیه پکیج به لینک زیر کلیک کنید.

1 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.