copywriting

5 استراتژی کاپی رایتینگ که باعث افزایش 13 درصدی نرخ تبدیل می شود

5 استراتژی کاپی رایتینگ که باعث افزایش 13 درصدی نرخ تبدیل می شود

مهم نیست که حرفه‌ی شما چیست… یک فروشنده کتاب یا پلاگین یا نرم افزار هم به کاپی رایتینگ نیاز دارد تا بتواند نرخ تبدیل خود را افزایش دهد. نرخی که امروزه بازاریاب‌ها به تولید محتوا می‌پردازند هشداردهنده است. روزانه 25 میلیون محتوا یا یخشی از آن به اشتراک گذاشته می‌شود. تحقیقات نشان داده است که بازاریاب‌ها 25 در صد از بودجه‌ی خود را برای بازاریابی محتوا هزینه می‌کنند.

با در نظر گرفتن میزان بودجه‌ای که بازاریاب‌ها برای محتوا هزینه می‌کنند, چه مقدار از آن‌ها مفید هستند و باعث افزایش فروش می‌شوند؟

در این پست شما را با 5 مورد از استراتژی‌های اثبات شده کپی رایتینگ که باعث افزایش ترافیک جستجویی و رتبه وب سایت می‌شود, آشنا می‌کنیم.

استراتژی اول: مخاطبان خود را مشغول کنید

بر اساس موسسه‌ی بازاریابی محتوا, تنها راه برای کسب موفقیت طولانی مدت, مشغول نگه داشتن مردم!! است. برای اینکه بتوانید این کار را به صورت مؤثر انجام دهید باید مشتریان خود را بشناسید. این فرایند مانند این است که بخشی از اطلاعات را بگیرید و آن را به یک طرح استراتژیک مبدل کنید. شما باید مخاطبان خود را بشناسید تا بتوانید پلی بین کاری که انجام می‌دهید و جایی که مخاطبانتان قرار دارندبسازید; در این صورت پیام شما مرتبط خواهد بود. برای اینکه مطمئن شوید در برقراری ارتباط با مخاطبین خود موفق بوده‌اید یا خیر می‌توانید یک پرسش نامه برای آن‌ها ارسال کنید و فید بک‌های گرفته شده را ارزیابی کنید و از آن‌ها برای بهبود کسب و کارتان استفاده نمایید. تلاش‌های بازاریابی شما بازگشت بالاتری را به عنوان نتیجه‌ی این فرایند به دنبال دارد.

image456

استراتژی دوم: اهرم‌های متقاعد کننده‌ی انجمن

چه فاکتورهایی باعث می‌شود که مشتری پاسخ مثبت بدهد؟؟؟ پاسخ این سؤال همان چیزی است که “ترغیب” می‌گوید و همیشه یک چالش بوده است. به جای اینکه تلاش کنید بازدیدکننده‌ها را به مشتری تبدیل کنید, از اهرم‌های متقاعد کننده‌ی انجمن استفاده کنید. از این اهرم‌ها برای متقاعد کردن بازدید کننده‌هایتان و در نتیجه بهبود تجارت الکترونیکی خود استفاده نمایید.

این اهرم‌ها همان بدست آوردن سود از استراتژی‌های بازاریابی برای پیشرفت بیزینس است. و جز این چیز فانتزی و جدیدی در این مورد وجود ندارد. این اهرم‌ها فقط یک نوع بازاریابی اثبات شده است که قطعاً نتیجه می‌دهد.

برای متقاعد کردن آنلاین باید اهداف مشتریان و چیزی ه به دنبال آن می‌گردند را بدانید. زمانی که شما نیاز آن‌ها را بفهمید, می‌توانید به زبان آن‌ها صحبت کنید و آن‌ها را راحت‌تر به مشتریان خود تبدیل کنید.

image194

بعد از تحت تأثیر قرار دادن افراد, نوبت به عمل متقابل می‌رسد. به عبارت دیگر به بازدیدکنندگان چیزی بدون اینکه انتظار داشته باشید در عوض آن به شما بدهند (رایگان), بدهید. این مورد در آن‌ها حسی را ایجاد می‌کند که گویی به شما بدهکارند و آن‌ها را به توجه بیشتر به زمینه نهایی شما وامی دارد.

image147

استراتژی سوم: قدرت نفوذ استراتژی AIDA

3 مورد از مهم‌ترین فاکتورهایی که محتوا را موثرتر می‌کند ارتباط محتوا به مخاطبین, خاصیت ترغیب مخاطبین و اینکه آیا محتوا محرکی برای انجام کاری یا پاسخی برای چیزی است یا خیر.

image033یکی از راه‌های رسیدن به این اهداف استفاده از مدل AIDA است.

image109

استراتژی چهارم: استفاده از عناوین واضح

جالب است که بدانید 80 در صد افراد صرفاً به عنوان شما توجه می‌کنند. در واقع عنوان شما فاکتور کلیدی برای مطلب شما است و خواننده را به خواندن مطلب مورد نظر ترغیب می‌کند.

روزانه بیش از 2 میلیون پست ایجاد می‌شود. اگر شما قصد دارید از بین همه‌ی این پست‌ها, کاربران را به سمت پست خودتان بکشانید باید آر عناوین واضح و جذاب استفاده کنید.

image417عناوین باید بتوانند خواننده را به ادامه‌ی خواندن مطلب ترغیب کند به ترافیک جستجویی منجر شود.

image315

باید توجه داشته باشید که مخاطبین و بازدید کنندگان وب سایت شما, همه‌ی مطالب را از اول تا آخر نمی‌خوانند. آن‌ها فقط به صورت گلچین و مطالبی که عناوین جذاب دارند, را مطالعه می‌کنند. بنابراین لازم است که نوشنه ی خود را با استفاده از عنوان‌ها و یا زیر عنوان‌ها, اسکن نوشته را توسط خواننده آسان‌تر کنید.

همچنین دقت کنید که فهم عنوان شما برای کاربران آسان باشد و به هیچ عنوان از عبارات پیچیده استفاده نکنید. بسیاری از افراد خبره توصیه کرده‌اند که از قدرت کلمات و صفت‌ها در عناوین خود استفاده کنید.

image555

برای مثال عبارت قرمز رنگ بالا برای عنوان, عبارت مناسبی نیست. زیرا وقتی شما قصد دارید چیزی را گام به گام آموزش دهید باید از عناوینی استفاده کنید که کاملاً واضح باشد.

تحیقات نشان داده است که به کار بردن تعداد در عناوین بازدیدکنندگان بیشتری را به طرفدار اجتماعی مبدل می‌کند و باعث افزایش محبوبیت شما نزد آنان می‌شود.

image431به همین دلیل است که امروزه اکثر پست‌ها دارای عناوینی هستند که شامل عدد می‌شود (مانند عنوان همین پست). درواقع با استفاده از اعداد و ارقام خاص در عناوین باعث افزایش رتبه وب سایتتان می‌شود.

image133

از طرفی کاپی رایتر های موفق به این نتیجه رسیده‌اند که پاسخ دادن به سؤال کلیدی‌ترین فاکتور برای موفقیت در رقابت‌های تجاری است. در واقع سؤالات مشتریان, در اکثر مواقع همان کلمات کلیدی هستند که در باکس جستجو تایپ می‌کنند.

image096

به هیچ وجه از عناوین سخت و غیر قابل درک استفاده نکنید زیرا با این کار خواننده را گیج می‌کنید و باعث می‌شود فکر کند سایت شما فراتر از نیاز اوست و فرار را به قرار ترجیح دهد.

image015

همواره به کار بر کمک کنید که بتواند به شما اعتماد کند. اینکار به وسیله چیزی که می گویید یا انجام می‌دهید, صورت می‌پذیرد. شما باید بتوانید بتوانید مشتریان خود را به واسطه‌ی کلمات و بازاریابی بصری متقاعد کنید.

image30

استراتژی پنجم: بهبود کلیک با استفاده از نرخ‌ها

اگر قصد دارید در بازاریابی محتوا موفق شوید و در بین رقبای خود همیشه در صدر باشید باید دانش و مهارت خود را مخصوصاً در زمینه‌ی تست افزایش دهید.

جالب است که بدانید هیچ قاعده‌ی واحدی برای بهبود نرخ تبدیل وجود ندارد. این نرخ بسیار وابسته به مهارت‌ها و صنعت دارد.

image573

به دلیل اهمیت بسیار زیاد نرخ تبدیل, لازم است عناوین خود را تست کنید. اگر قصد دارید تعداد کلیک‌های کمپین خود را افزایش دهید و یا دوست دارید بدانید که از کجا باید شروع کنید, توصیه می‌شود که از عناوین شروع کنید.

در سال‌های گذشته کاپی رایتر وظیفه‌ی نوشتن تلیغات برای فروش محصولات و سرویس‌ها را بر عهده داشت. اما امروزه مشتریان دانش و آگاهی و انگیزه و رضایت مندی هم می‌خواهند. کاپی رایتینگ باید همه‌ی این‌ها را برآورده کند و علاوه بر آن مشتریان را متقاعد کند و یک تجربه اجتماعی فراهم آورد و امکان به اشتراک گذری مطالب را آسانتر کند. به همین علت است که همیشه دکمه‌های به اشتراک گذاری در شبکه‌های اجتماعی در زیر هر پستی یا مطلبی موجود است.

image602

این 5 استراتژی نرخ تبدیل شما را تقویت می‌کنند. به محض استفاده از این استراتژی‌ها انتظار نداشته باشید نرخ تبدیل افزایش یابد. برای به ثمر نشستن این استراتژی‌ها به زمان نیاز است.

نتیجه‌گیری:

مطلب فوق پنج استراتژی اصلی کاپی رایتینگ را برای افزایش نرخ تبدیل معرفی کرده است:

 1. مشغول کردن مخاطبان:
  • بر اساس موسسه بازاریابی محتوا، این استراتژی بر توجه به مخاطبان تأکید دارد. شناخت مخاطبان و ارتباط موثر با آنها از طریق پرسش‌نامه‌ها و فیدبک‌ها اهمیت دارد.
 2. اهرم‌های متقاعدکننده‌ی انجمن:
  • به جای تلاش برای تبدیل بازدیدکنندگان به مشتریان، از اهرم‌های متقاعدکننده‌ی انجمن استفاده کنید. این اهرم‌ها به دست آوردن سود از استراتژی‌های بازاریابی برای پیشرفت بیزینس است.
 3. قدرت نفوذ استراتژی AIDA:
  • استفاده از مدل AIDA برای ارتباط مؤثر با مخاطبان و ترغیب آنها به انجام اقدامات مورد نظر.
 4. استفاده از عناوین واضح:
  • اهمیت عناوین جذاب و واضح برای جلب توجه خوانندگان و افزایش ترافیک جستجویی. استفاده از اعداد در عناوین نیز تأثیرگذار است.
 5. بهبود کلیک با استفاده از نرخ‌ها:
  • تست و بهبود عناوین به منظور افزایش نرخ تبدیل و توجه به نیازها و سوالات مشتریان به عنوان کلیدی‌ترین فاکتورها برای موفقیت در بازاریابی محتوا.

تمام این استراتژی‌ها نشان‌دهنده اهمیت محتوا، ارتباط موثر با مخاطبان، و استفاده از تکنیک‌های جذب توجه در کاپی رایتینگ به منظور افزایش ترافیک و نرخ تبدیل در محیط آنلاین می‌باشند.

 

با کمال خوشحالی، به شما مجموعه “کپی فای” را به عنوان یک پارچه حرفه‌ای در زمینه تولید محتوای متنی معرفی می‌کنیم. “کپی فای” به عنوان یک تیم متخصص در ارائه خدمات کپی رایتینگ با تمرکز بر تولید محتوای متنی استاندارد و متنوع، به مشتریان خود فرصتی فراهم می‌کند تا با سفارش تولید محتوا، کیفیت بالا و تاثیرگذاری را در تبلیغات و ارتباط با مخاطبان خود تجربه کنند.

خدمات اصلی ما:

 1. کاپی رایتینگ استراتژیک:
  • با شناخت عمیق از هدف و مخاطبان شما، استراتژی‌های کاپی رایتینگ متناسب با نیازها و اهداف شما طراحی می‌شود.
 2. تولید محتوای تخصصی:
  • تولید محتوا بر اساس حوزه تخصصی شما، با تأکید بر دقت و اطلاعات کامل، به شما کمک می‌کند تا به عنوان یک نخبه در صنعت خود مطرح شوید.
 3. سئو و بهینه‌سازی محتوا:
  • با استفاده از بهترین استراتژی‌های سئو، محتواهای تولید شده تا رتبه‌بندی بهتر در موتورهای جستجو کمک می‌کند.
 4. کپی رایتینگ تبلیغاتی:
  • ایجاد تبلیغات جذاب و مؤثر با استفاده از کاپی رایتینگ تبلیغاتی حرفه‌ای، به شما کمک می‌کند تا برندتان را به بهترین شکل ممکن معرفی کنید.
چرا “کپی فای”؟
 1. تخصص و تجربه:
  • تیم ما از کاپی رایترها و تولیدکنندگان محتوا با تجربه است که توانمندی‌های منحصر به فرد خود را در ارائه محتوای با کیفیت نشان می‌دهند.
 2. پیگیری دقیق:
  • پس از سفارش، هر مرحله از تولید محتوا تحت نظر دقیق و پیگیری مداوم ماست تا نهایتاً به تولید محتوای موردنظر شما برسیم.
 3. قیمت مناسب:
  • ما به ارائه خدمات با قیمت مناسب و تناسب با بودجه مشتریان خود ملتزم هستیم.
 4. نمونه کارها:
  • مشتریان می‌توانند نمونه کار تولید محتوا ما را در صفحه مخصوص به نمونه‌ها ببینند تا از کیفیت و تنوع محتوای تولیدی اطمینان حاصل کنند.

با “کپی فای”، اعتماد به ما را به عنوان شریکی قابل اعتماد در تولید محتوای متنی خود قائل شوید. بیا تا با هم، داستان شما را به بهترین شکل برای دنیا بنویسیم.

1 پاسخ

تعقیب

 1. […] ی آخر در بازاریابی محتوایی بخش تبدیل است، هدایت ترافیک وب سایت برای هدایت خریداران و یا […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.