سفارش تولید محتوا جشنواره تجارب برتر تربیتی

سفارش تولید محتوا جشنواره تجارب برتر تربیتی【تحویل 9 روزه】

تجربه‌های زیسته در بطن آموزش و پرورش آنقدر زیاد است که سال‌ها اجرا می‌شود و ممکن است با پایان خدمت معلم، پایان یابد و دیگر اثری از آن باقی نماند. جشنواره تجارب برتر تربیتی دقیقا یک حرکت جدی برای حفظ و معرفی این تجربیات است که سال‌هاست در آموزش و پرورش اجرا می‌شود و اقصی نقاط کشور تجارب برتر زیسته جمع آوری و داوری می‌شود و از تهیه کنندگان آثار برگزینده وزارت آموزش و پرورش و وزیر آن تقدیر می‌کند. اگر به دنبال شرکت در این جشنواره و سفارش تولید محتوا جشنواره تجارب برتر تربیتی هستید، دقیقا جای درستی آمده‌اید:

سفارش تولید محتوا جشنواره برتر تربینی

این پست‌‎ها می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند:

 • دبیران
 • آموزگاران
 • مدیران مدارس
 • معاونین مدارس
 • کارکنان اداری
 • مشاوران
 • مربیان پرورشی
 • مربیان بهداشت

آنچه در دستورالعمل جشنواره آمده است. تقریبا همه نیروهای آموزشی، فرهنگی و ستادی آموزش و پرورش می‌توانند در این جشنواره شرکت کرده و آثار خود را ارسال کنند. حتی بخش دیگری نیز برای نیروهای بازنشسته آموزش و پرورش در جشنواره در نظر گرفته شده است، که فقط نیروهای بازنشسته می‌توانند در آن شرکت کنند.

جشنواره تجارب برتر تربیتی؟

دستاوردهای نظام تعلیم و تربیت در جهت ایجاد، تغییر، بهبود و اصالح رفتار دانش آموزان در حوزه عمل تربیت در فرایند یاددهی- یادگیری است. که توسط معلمان، آموزگاران، مدیران، مشاوران و … بدست می‌آید. این دستاوردها در قالب یک گزارش 6 صفحه‌ای آماده و ارسال می‌شود.

آثار آماده شده به کجا ارسال می‌شود؟

هر سال یک استان مسئولیت اجرای جشنواره را به عهده می‌گیرد. دبیرخانه اصلی جشنواره نیز همان استان می‌شود. اما در ابلاغیه‌هایی که برای هر استان ارسال می‌شود. استان‌ها وظیفه دارند آثار تمام شهرستان‌ها را جمع‌آوری و آثار را داوری کنند. سپس با توجه به سهیمه‌ای که دبیرخانه مشخص کرده است. آثار برتر را به مرحله کشوری ارسال می‌کنند. اما برای مثال یک آموزگار وقتی گزارش تجربه برتر تربیتی خود را آماده کرد، آن را به منطقه خود ارسال می‌کند. در هر منطقه هم آثار توسط هیات داوران بررسی و داوری می‌شود. سپس آثار برگزیده به استان ارسال می‌شود. دقیقا همان پروسه‌ای که در جشنواره تولید محتوای آموزشی وجود دارد.

آیا همکاران شاغل در مدارس غیردولتی نیز می‌توانند در جشنواره شرکت کنند؟

بله،

این گروه از فرهنگیان نیز می‌توانند در جشنواره تجارب برتر زیسته تربیتی شرکت کنند. اما آثار آن‌ها فقط در سطح منطقه و استان داوری می‌شود و به آثار آن‌ها به مرحله کشوری راه نمی‌یابد.

بخش تجربه های ماندگار

این بخش ویژه همکاران بازنشسته و پیشکسوت است. گفتنی است که مهم‌ترین تجربه‌ها پیش باتجربه‌هاست. به همین دلیل در این جشنواره بخش ویژه‌ای برای همکاران بازنشسته آماده شده است. گفتنی است این بخش مخصوص این عزیزان است و همکاران شاغل نباید به این بخش آثاری ارسال کنند.

بخش تربیتی

در این بخش که یکی از دو بخش جشنواره است. تمام همکاران شاغل در آموزش و پرورش می‌توانند شرکت کنند. این بخش از جشنواره شامل تمام فعالیت‌های مرتبط با ساحت‌های شش گانه اعم از فرهنگی، هنری، اردویی، قرآن، نماز، عترت، مشاوره، مراقبت دربرابرآسیب های اجتماعی، فضای مجازی و… است. که باید متناسب با سند تحول بنیادین آموزش و پروش باشد. البته دبیرخانه برخی ویژگی‌ها را برای آثار مشخص کرده است. که توجه به آن‌ها و اجرای دقیق آن‌ها برگزیده شدن اثر شما را تضمین می‌کند:

 1. جامعیت، انسجام، فراگیری، قابلیت آزمودن و الگوسازی تجربه
 2. مبتنی بر مفاد و چارچوب سند تحول بنیادین آموزشو پرورشی
 3. تعامل و مشارکت عوامل مدرسه در اجرای تجربه
 4. اجرا بر مبنای نیازسنجی و حل مشکالت واقعی
 5. کاربردی و راهگشا و بهصرفه بودن تجربه و پیشنهادهای آن برای مجری و دیگران
 6. انطباق با یافتههای علمی و پژوهشی و تربیتی
 7. نوآورانه، خالقانه، ارزشمند و سازندهی
 8. مبتنی بر ارزشهای دینی و اخالقی و هویتبخشی ملی- مذهبی
 9. توجه به ذینفعان اعم از دانشآموزان، والدین و معلمان و فرصت ابراز نظر، نقد و تغییر
 10. رعایت صداقت، امانت و ارزشهای انسانی و اخالقی در اجرا و امکان راستی آزمایی

گزارش تجارب برتر تربیتی چگونه نوشته می‌شود؟

برای نوشتن این گزارش باید عوامل مختلفی که در دستورالعمل آماده است رعایت کنید. که بخشی از این الزامات مربوط به ساختار گزارش است که به صورت دقیق در دستورالعمل جشنواره آماده است. بخشی هم مربوط به ویژگی‌های تایپوگرافی است که آن هم باید رعایت شود. که ما در زیر به بخشی از این موارد اشاره می‌کنیم. اما پیشنهاد می‌شود، بخشنامه مربوط به سال جدید را دانلود و آن را به طور دقیق مطالعه کنید.

 • کل گزارش تجربه باید حداکثر در 6 صفحه A4 (بدون احتساب صفحۀ جلد) با قلم Nazanin B، فونت 14 و فاصلۀ خطوط 15/1،تدوین و تنظیم و در دو فایل PDF و Word ارائه شود.

یکی از عواملی هم که در برگزیده شدن آثار شما دارد. فرم امتیاز دهی جشنواره تجارب برتر تربیتی است که در زیر عکس آن را برای شما ارسال کردیم. اما باز هم تاکید می‌شود فایل جدید دستورالعمل جشنواره برتر تجارب تربیتی را پیدا کنید و از طریق آن به این فایل دسترسی داشته باشید. هنگام نوشتن گزارش اگر به منابع یا مقاله و یا کتاب‌های چاپ خارجی نیاز داشتید. می‌توانید از قسمت سفارش خرید کتاب از آمازون ثبت کنید تا کپی فای آن منابع را برای شما تامین کند.

 

فرم امتیاز دهی جشنواره تجارب برتر تربیتی

سفارش تولید محتوا برای جشنواره برتر تربینی

اگر دوست دارید برای شرکت در این جشنواره کار ارسال کنید. می‌توانید با سفارش تولید محتوا جشنواره برتر تربینی کار را به ما بسپارید. اگر برای شرکت در جشنواره موضوع انتخاب کرده‌اید چه بهتر. اما اگر موضوعی انتخاب نکرده‌اید ما در این امر نیز شما را راهنمایی می‌کنیم. اما توجه داشته باشید که مستندات لازم برای تکمیل گزارش به عهده خود شماست. یعنی اگر نیازی باشد عکسی گرفته شود یا فایلی توسط مدیر مدرسه امضا و اسکن شود؛ یا جلسه یا جلساتی در مدرسه برگزار شود و عکس گرفته شود، این‌ها همه به عهده شماست.

 

چنانچه دوست دارید سفارش تولید محتوا خود را به ما بسپارید از طریق شبکه اجتماعی شاد و یا واتساپ به ما پیام دهید.

سفارش تولید محتوا جشنواره برتر تربینی

 

در آموزش و پرورش جشنواره‎‌های دیگری نیز برگزار می‌شود. مثلا می‌توانید با سفارش تولید محتوا برای جشنواره الکترونیکی رشد شرکت کنید. یا اگر در پایه ابتدایی مشغول هستید، می‌توانید برای با سفارش تولید محتوا برای ایما محتواهای خود را در کانال‌های ایما به ثبت برسانید و از امتیاز آن در رتبه بندی بهرمند شوید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.