سفارش تولید محتوا اسکرچ scratch

سفارش تولید محتوا اسکرچ scratch | *ویژه معلمان* / بازی سازی

یکی از نرم افزارهای تولید محتوا در آموزش و پرورش اسکرچ scratch  است. این نرم افزار یک پلتفورم برای کدنویسی تصویری است که توسط دانشگاه MIT برای بچه‌ها توسعه یافته است. با این نرم افزار به راحتی می‌توان بازی سازی، انمیشین سازی، گفتن داستان استفاده کرد. اگر شما هم تصمیم دارید در یکی از مسابقات یا جشنواره‌ها شرکت کنید و قصد دارید با سفارش تولید محتوا اسکرچ اثری به دبیرخانه ارسال کنید. تلفن را بردارید و در پیام  رسان‌های شاد یا واتساپ برای ما پیام بگذارید.

سفارش تولید محتوا اسکرچ scratch

اسکرچ scratch با چه هدفی توسعه یافته است؟

این پلتفورم کدنویسی تصویری در اصل برای آموزش روان و ملموس کدنویسی برای بچه‌ها نوشته شده است. تا دانش آموزان بتوانند با مفاهیم اصلی برنامه نویسی و الگوریتم‌ها و دیگر مسایل ابتدایی برنامه نویسی را در یک محیط دلنواز و کودک پسند یاد بگیرند. البته عملکرد این نرم افزار خیلی اثربخش‌‌تر از هدفی است که گفتیم. چون به کمک scratch می‌توان نرم افزارها و بازی‌های بسیار قوی درست کرد. از دیگر اهداف نرم افزار اسکرچ توسعه موارد زیر در دانش آموزان و بچه‌ها است:

 • رشد تفکر خلاق
 • مهارت حل مسئله
 • تدریس خلاق
 • رشد هوش ریاضی

محیط نرم افزار اسکرچ scratch

اگر قصد دارید با سفارش تولید محتوای اسکرچ scratch اثری برای شما آماده شود، لزوما نیازی نیست با محیط این برنامه آشنا شوید. اما دانستن اطلاعات کلی راجع به نحوه کارکرد برنامه اسکرچ scratch شما را به استفاده از این برنامه علاقمند می‌کند.

محیط نرم افزار اسکرچ 3

وقتی نرم افزار اسکرچ 3 را برای اولین بار باز می‌کنید با این المان‌ها و پنجره روبه رو می‌شوید. آدمکی با شکل گربه و کدهای مشبک آبی رنگ که برای حرکت داد به آیتم‌هایی مثل همین گربه تعبیه شده است. این کدها آماده الصاق به دیگری هستند اما باید به درستی وصل شوند تا کدهای شما کار کند. اندکی آشنایی به زبان برنامه نویسی و یا مشاهده انجام پروژه‌ها بسیار مفید است. البته با چند کلیک ساده می‌توان محیط این نرم افزار را به فارسی تغییر داد. روش فارسی سازی نرم افزار اسکرچ scratch از آنچه فکر می‌کنید ساده است. شما با یک کلیک روی آیکن کره زمین در بالای پنجره لیستی از زبان‌ها باز می‌شود از بین آن‌ها می‌توانید زبان فارسی را انتخاب کنید.

روش فارسی سازی نرم افزار اسکرچ scratch

آموزش فارسی سازی محیط نرم افزار اسکرچ scratch

شاید محیط این نرم افزار ساده به نظر بیاد. اما کلی مسایل هست که باید یاد بگیرید.

آموزش نرم افزار اسکرچ scratch

برنامه نویسی با نرم‌افزار اسکرچ، یک محیط گرافیکی و آموزشی برای افراد مبتدی است که به آن وارد می‌شوند. برای شروع به کدنویسی با اسکرچ، به موارد زیر نیاز دارید:

 1. آشنایی با محیط اسکرچ:
  • نصب و آشنایی با محیط گرافیکی اسکرچ.
 2. بیشتر با بلاک‌ها:
  • آشنایی با بخش‌های مختلف بلاک‌ها (بلاک‌های حرکت، رویدادها، کنترل، و …).
 3. ساختارهای کنترل:
  • مفهوم حلقه‌ها (Loop) و شرط‌ها (If-Else).
 4. تعامل با شیء‌ها:
  • آشنایی با مفاهیم متغیرها و لیست‌ها.
 5. تفکر الگوریتمی:
  • توانایی پیدا کردن راه‌حل‌های الگوریتمی برای مسائل ساده.
 6. پروژه‌های عملی:
  • تجربه در ساخت پروژه‌های کوچک و عملی با استفاده از اسکرچ.
 7. آشنایی با مفاهیم اولیه برنامه‌نویسی:
  • شناخت مفاهیمی مانند تکرار (iteration) و شرط (condition) که در زمینه برنامه‌نویسی مفید است.

با این موارد، شما می‌توانید به خوبی با محیط اسکرچ کار کنید و تجربه‌ی اولیه‌ای از برنامه نویسی را پیدا کنید. اما خود نرم افزار هم بخشی از آموزش‌ها را در دل نرم افزار جای داده است. برای مثال اگر به بخش توتوریال کلیک کنید با این آموزش‌ها روبه رو می‌شوید. اگر علاقمند به کار با این نرم افزار هستید می‌توانید جدیدترین نسخه اسکرچ را از سایت ام ای تی با کلیک به عبارت Download scratch for window انجام دهید.

آموزش نرم افزار اسکرچ scratch

مشاهده این پروژه‌ها برای شما خلاقیت و ابتکار می‌دهد و با الگو گرفتن از این‌ها می‌توانید پروژه خود را انجام دهید. اما اگر قصد دارید کار سفارش تولید محتوا برای اسکرچ را به ما بسپارید نیازی به بررسی این‌ها نیست.

تفاوت اسکرچ و اسکرچ جونیور در چیست؟

اسکرچ (Scratch) و اسکرچ جونیور (ScratchJr) دو نسخه مختلف از یک سامانه برنامه‌نویسی تعاملی هستند که برای کمک به کودکان در یادگیری برنامه‌نویسی ایجاد شده‌اند. در ادامه، تفاوت‌های اصلی این دو نسخه به زبان ساده توضیح داده می‌شود:

 1. سطح پیچیدگی:
  • اسکرچ: برای کودکان و نوجوانان بالای 8 سال ساخته شده است و دارای امکانات پیشرفته‌تری برای برنامه‌نویسی است.
  • اسکرچ جونیور: برای کودکان از 5 تا 7 سال طراحی شده و به طور کلی ساده‌تر و کم‌پیچیده‌تر است تا با توجه به سطح توسعه فردی این گروه سنی سازگار باشد.
 2. محیط کاربری:
  • اسکرچ: دارای یک محیط کاربری کامل با امکانات متنوع و ابزارهای گرافیکی پیشرفته است.
  • اسکرچ جونیور: دارای یک محیط ساده و کودکانه‌تر با امکانات محدودتر و بیشتر تمرکز بر روی سادگی و قابلیت‌های ابتدایی برنامه‌نویسی.
 3. اهداف آموزشی:
  • اسکرچ: مناسب برای یادگیری مفاهیم پیچیده‌تر برنامه‌نویسی و الگوریتم‌ها.
  • اسکرچ جونیور: هدف اصلی آن تشویق کودکان به یادگیری ابتدایی مفاهیم برنامه‌نویسی و تجربه خلاقانه با محیط برنامه‌نویسی است.

با توجه به این تفاوت‌ها، معلمان می‌توانند با توجه به سطح توسعه و سن دانش‌آموزان، از یکی از نسخه‌ها برای یادگیری برنامه‌نویسی استفاده کنند.

دختران برنامه نویس ایرانی

سفارش تولید محتوا اسکرچ scratch

ما در کپی فای سفارشات شما برای انجام انواع پروژه‌های اسکرچ در سطح مدرسه و جشنواره‌ها قبول می‌کنیم. قبل از سفارش تولید محتوا برای اسکرچ حتما به ما از طریق پیام رسان شاد یا واتساپ صحبت کنید.

برنامه نویسی اسکرچ در ایران

سلام معلمان و مشتریان عزیز

آیا تا به حال برای شرکت در جشنواره ‌های اسکرچ تمایل داشته‌اید؟  آیا می‌خواهید یک برنامه یا اپلیکیشن منحصر به فرد راه بندازید ولی وقت یا توانایی برنامه‌نویسی لازم را ندارید؟

ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم! به عنوان یک برنامه‌نویس حرفه‌ای و تولید کننده محتوا، من با تجربه در زمینه توسعه نرم‌افزار، اسکریپت‌نویسی،تولید محتوای ویدویی و  وب و بسیاری از زبان‌های برنامه‌نویسی دیگر، آماده به اجرای ایده‌ها و پروژه‌های شما هستم.

چرا باید با من همکاری کنید؟

 • تجربه و مهارت در زمینه برنامه‌نویسی.
 • قیمت منصفانه و توافقی رضایت‌بخش.
 • تضمین کیفیت در اجرای پروژه‌ها.

نحوه تماس: برای دریافت مشاوره رایگان یا بحث در مورد ایده‌هایتان، از طریق اپلیکیشن شاد یا واتساپ برای ما پیام بفرستید. ما همیشه در دسترسیم و منتظر همکاری با شما هستیم.

فرصت را از دست ندهید و ایده‌های خود را به واقعیت تبدیل کنید. باور کنید، هیچ ایده‌ای برای بزرگ شدن خیلی کوچک نیست!

با احترام، کپی فای

 

اگر معلم هستید و قصد دارید برای دانش آموزان خود محتوا درست کنید و مطمئن هستید که اسکرچ چیزی نیست که به دنبال آن هستید نگران نباشید. ما سفارش تولید محتوای آموزشی برای تمام پایه ها را انجام میدهیم. اگر فکر می‌کنید چیزی که به دنبال آن هستید در این صفحه نیست حتما به صفحه ما در خصوص تولید محتوای آموزشی الکترونیکی مراجعه کنید و نیازهای محتوایی خود را با ما به اشتراک بگذارید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.