چگونه یک کپی رایتر حرفه ای شوم؟

ممکن است شما یک به تازگی فارغ التحصیل شده باشید و به دنبال کار باشید یا در حرفه ای دیگر مشغول به کار هستید و تصمیم دارید شغلتان را عوض کنید. اینجا شما را با برترین توصیه های شروع کار به عنوان یک کاپی رایتر آشنا می کنیم.

guides-studentآیا نیازی به مدرک تحصیلی دارم؟

تحصیلات به هیچ عنوان چیز بدی نیست. کورس های مرتبط با کاپی رایتینگ, ژورنالیسم و مارکتینگ هستند. در این کورس ها شما بعضی از مهارت های مهم مانند انجام تحقیقات و ملاقات را یاد می گیرید. اما اگر شما هدفتان کاپی رایتینگ باشد و بتوانید توانایی خود را در آن ثابت کنید, اهمیتی ندارد که در چه زمینه ای تحصیل کرده باشید. تجربه و مهارت شما در این کار اهمیت بیشتری نسبت به رشته ی تحصیلی شما دارد.

guides-historyآیا به مهارت نویسندگی نیاز دارم؟

داشتن کمی مهارت نویسندگی جهت تامین امنیت نقش کاپی رایتینگ ضروری است. اولین کاری که می توانید انجام دهید این است که ر یک وبلاگ در مورد موضوع مورد علاقه ی خود راه اندازی کنید برای مثال مد و یا موسیقی . اگر شما موفق شوید که یک چیز منحصربه فرد و باارزش منتشر کنید به این معناست که به هدف خود رسیده اید.

guides-portfolioنمونه کار

برای اشتغال در حرفه ی کاپی رایتینگ شما باید یک نمونه کار از بهترین نوشته ی خود آماده کنید. باید توجه داشته باشید که نمونه کاری که برای اشتغال ارائه می دهید متناسب و مرتبط با موضوع آن باشد.

guides-web-presenceداشتن وبسایت

هر کاپی رایتری بهتر است یک وب سایت شخصی داشته باشد. این امر باعث می شد شما حرفه ای تر به نظر برسید و به عنوان رزومه ی کار خود به جای ارجاع دادن به سایت هایی که برای آن ها نویسندگی می کنید, به وب سایت خودتان ارجاع دهید. همچینین لازم است یک رسانه اجتماعی کاملا مجزا برای کار حرفه ای خود داشته باشید. داشتن پروفایل فیس بوک و لینکداین هم مزایای خاص خود را دارد.

guides-getting-workشروع به کار

این مرحله از کار, سخت ترین مرحله است. در این مرحله شما تمام مهارت ها را کسب کردید و نمونه کار نیز آماده کردید و می خواهید به عنوان کاپی رایتر وارد این حرفه شوید. اگر نتوانستید بعد از اتمام دوره ی کارآموزی در این حرفه, به عنوان کاپی رایتر حرفه ای وارد بازارکار شوید, وارد مرحله ی سخت تری شده اید. واضح ترین مسیر برای کاپی رایتر شدن این است که برای یک سازمان تبلیغاتی به عنوان یک کارمند, نویسندگی کنید یا در خانه به صورت غیر حضوری و آنلاین برای سایت های دیگر محتوا تولید کنید. بعد از کسب تجربه ی کاری بیشتر در این حرفه, می توانید به کار کردن در یک سازمان حرفه ای تر فکر کنید.

guides-going-freelanceفریلنس شدن

دلائل زیادی وجود دارد که به عنوان یک کاپی رایتر ,فریلنس شوید.ممکن است به این دلیل باشد که شما علاقه ای به کار تمام وقت در سازمان ها یا ادارات ندارید و یا آزادی عمل بیشتر و انعطاف پذیری بیشتر را به کار اداری ترجیح می دهید.

کاپی رایتر های فریلنس موفق, پایه مشتریان خود را با کار سخت می سازند. اگر نگاهی به بیزینس های اطرافتان بیندازید می بینید که قیمت های گذاشته شده به صورت رقابتی است. مثلا یک کاپی رایتر فریلنس ممکن است اعلام کند سفارش اول را رایگان و به موقع و با بالاترین کیفیت ممکن انجام می دهد.

اینترنت در واقع بستری است برای یافتن مشاغل فریلنس. مارکتینگ برای وبسایت  خودتان, مانند کاپی فای می تواند به کسب درامد ثابت کمک کند و تجربه ارزنده ای برای شما باشد.

اگر به تازگی وارد این حرفه شدید شاید به دلیل کم بودن درآمد به دنبال شغل دیگری نیز باشید. اگر به عنوان یک کاپی رایتر فریلنس مشغول به کار شدید, باید مطمئن شوید که 50 درصد دستمزد شما به عنوان بیعانه در ابتدای کار  و بقیه آن بعد از اتمام پرداخت می شود.

guides-perseveranceاستقامت

اگر شما در انتخاب حرفه ی کاپی رایتینگ مصمم و جدی هستید, بسیار مهم است که به هیچ وجه دلسرد نشوید. امکان ندارد که بالافاصله بعد از ورود به این حرفه به موفقیت چشمگیری دست یابید و اگر منصرف شوید, بازگشت به آن کار دشواری است.اگر به عنوان یک کاپی رایتر فریلنس وارد این حرفه می شوید و قصد دارید در منزل و برای خودتان کار کنید, باید زمان بیشتری برای آن بگذارید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *