سفارش تولید محتوای آموزشی برای برنامه شاد معلمان

سفارش تولید محتوای آموزشی برای برنامه شاد معلمان

برای مشاهده نمونه کار تولید محتوا با ما تماس بگیرید. 

سفارش تولید محتوای آموزشی برای برنامه شاد معلمان

آموزگاران و دبیران عزیز؛

همانطور که در جریان هستید، بعد از همه گیری بیماری کرونا، آموزش و پرورش از برنامه شاد رونمایی کرد، آموزش در ایران مجددا احیا شد و معلمان با تولید محتوای الکترونیکی دست به کار شدند. عمدتا آموزش‌ها به صورت آفلاین و از را دور پیگیری شد. تولید محتوای آموزشی هم در واقع مهم‌ترین ابزار و استراتژی معلمان برای تدریس در اپلیکیشن شاد مدارس شد. به عبارتی دیگر معلمان با صدای خودشان و با روش تدریس خود تدریس را از راه دور ادامه دادند.

سفارش تولید محتوای آموزشی برای برنامه شاد معلمان

سفارش تولید محتوای آموزشی برای برنامه شاد معلمان

 

البته گفتنی است در این نوع روش تدرییس که به آن flipped classroom هم گفته می‌شود، قبلا هم وجود داشت، اما کاربرد این نوع روش تدریس در زیست بوم جدید خیلی پررنگ شد. به طوری که معلمان در ابتدا تدریس را آماده می‌کردند به صورت ویدیو برای دانش آموزان ارسال می‌کردند و کلاس درس که به صورت مجازی و در بستر شاد بود، بیشتر برای رفع اشکال و انجام تمریات بیشتر اختصاص می‌یابد.

 

 

تولید محتوای آموزشی چیست ؟

به فرایند تهیه و ساخت محتوای آموزشی که به صورت الکترونیکی و از طریق رسانه‌ها قابل استفاده باشد، تولید محتوای آموزشی [الکترونیکی] گفته می‌شود. درواقع با تولید یک محتوای آموزشی ویدیویی (الکترونیکی) شما سوخت لازم برای اجرای روش تدریس flipped classroom را تدارک می‌بینید.

 

در حقیقت، در روز‌های اخیر شاهد این بودیم که معلمان محترم؛ محتوای آموزشی بسیار متنوعی را برای پایه‌های مختلف تهیه کردند و آن را از طریق شبکه‌های اجتماعی به دانش آموزان خود ارسال کردند.

ما در کل 2 نوع استاندارد برای تولید محتوای آموزشی داریم:

 1. تولید محتوای آموزشی الکترونیکی
 2. تولید محتوای آموزشی ویدیویی
 3. تولید محتوای آموزشی الکترونیکی-ویدیویی

تولید محتوای آموزشی الکترونیکی

 

khaninejad.academy

تولید محتوای آموزشی الکترونیکی

حالا ممکن است به این فکر کنید که این 3 نوع محتوای آموزشی چه فرقی با هم دارند؛ این را در ذهنتان داشته باشید که در تولید محتوای آموزشی الکترونیکی، معلم نقش کمتری در تدریس محتوا دارد و عمدتا به کمک انیمیشن‌ها و سایر افکت‌های دیگر مباحث درسی و طرح درس خود را پیاده سازی می‌کند. حتی در نوع اول – تولید محتوای آموزشی الکترونیکی آزمون‌های کوتاه و کوئیزها نیز هستند که دانش آموز همزمان در محتوای الکترونیکی در آزمون‌ها شرکت می‌کنند و نمره خود را مشاهده می‌کنند.

مزایا 

 • دانش آموزان بیشتر جذب تدریس می‌شوند
 • کاری حرفه‌ای و تخصصی است

معایب

قابل استفاده در موبایل نیست

تولید محتوای آموزشی ویدیویی

اما در تولید محتوای آموزشی ویدیویی؛ معلم صحبت می‌کند، صدا، تصویر و محتوای آموزشی معلم از طریق ویدیو به مخاطبان [دانش آموزان] منتقل می‌شود. در این نوع تولید محتوا امکان شرکت در آزمون مجازی وجود ندارد. البته با روش‌های دیگری مثل طراحی آزمون‌های آنلاین و مجازی می‌توان از دانش آموزان سنجش و ارزشیابی کرد.

مزایا 

 • قابلیت استفاده در تمامی دستگاه‌ها اعم از موبایل و کامپیوتر و …
 • مناسب برای آموزش

معایب

حجم زیاد

تولید محتوای آموزشی الکترونیکی-ویدیویی

نوع سوم از تولید محتوای آموزشی تلفیقی از ویدیو و انمیشن‌هاست. که در این نوع محتوای آموزشی، صدای آموزش مخصوص معلم است. منتهی تصویر می‌تواند همه چیز باشد. عمدتا از اسلاید‌های متحرک، ویدیو‍‌های کوتاه، متن و تصویر استفاده می‌شود.

ما در مقاله آموزش تولید محتوا آموزشی برای اپلیکیشن شاد آموزش داده‌ایم که چگونه برای اپلیکیشن شاد تولید محتوای آموزشی درست کنید. اما اگر فکر می‌کنید خودتان زمان و انرژی لازم را ندارید. با سفارش تولید محتوای آموزشی با صدای خودتان و به صورت الکترونیکی ویدیویی تدریس را به صورت مجازی و از راه دور ادامه دهید.

نمونه کار انجام شده:

آموزش زبان انگلیسی هفتم

آموزش زبان انگلیسی هشتم

آموزش زبان انگلیسی نهم

در نتیجه: تولید محتوای آموزشی الکترونیکی داینامیک هست و با نرم‌افزار‌هایی مثل Storyline و Flash و … آن را طراحی می‌شود. اما تولید محتوای ویدیویی یا یک فیلم‌برداری ساده تا حرفه‌ای می‌تواند انجام شود اما به صورت استاتیک است.

سفارش تولید محتوای آموزشی برای برنامه شاد معلمان

سفارش تولید محتوای آموزشی برای برنامه شاد معلمان

سفارش تولید محتوای آموزشی

طراحی و ساخت محتوای آموزشی ضمن اینکه کاری زمان‌بر است، به ریزه کاری و سلیقه‌ی زیادی نیاز دارد. ما در کپی فای با تجربه‌ای که در این زمینه داریم علاقه‌مندیم به شما کمک کنیم. چنانچه فکر می‌کنیم ما می‌توانیم به شما کمک کنیم، لطفا تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید.

4 مزیت سفارش تولید محتوای آموزشی برای دانش آموزان

 • برخورداری از آموزش مجازی با تدریس منحصر‌به‌فرد معلم
 • یادگیری مفاهیم درسی با علاقه بیشتر
 • شرکت در آزمون مجازی تولید محتوای آموزشی

برخی از خدمات کپی فای در زمینه ساخت محتوای آموزشی

ما در کپی فای همه پایه‌های تحصیلی را پوشش می‌دهیم. کافی است برای سفارش با ما تماس بگیرید و نیاز خود را مطرح کنید.

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه اول ابتدایی

در سال تحصیلی 11398-1399 به دلیل وقوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس شاهد افت تحصیلی دانش آموزان بودیم. امسال هم با این نگرانی‌هایی که وجود دارد ممکن است پارسال را مجددا تجربه کنیم. بنابراین برای کنترل این وضعیت بهترین کار تولید محتوا است. البته خیلی از معلمان ساخت محتوای آموزشی را از تابستان شروع کرده‌اند که در پاییز و به سبب حجم کاری زیاد به مشکل بر نخورند. تولید محتوای آموزشی الکترونیکی پایه اول ابتدایی نیز یکی از الزامات فعالیت در مقطع آموزش ابتدایی است.

تولید محتوای آموزشی برای پایه اول ابتدایی

ما در پایه اول ابتدایی با دانش آموزانی سروکار داریم که هیچ تجربه‌ای ندارند. حتی تکنیکی برای یاد گرفتن، نوشتن و گوش دادن نمی‌دانند. بنابراین اگر این دانش آموزان به به حال خود رها کنیم و تنها دلیل ما خطر کرونا باشد؛ مطمئنا در پایه دوم ابتدایی شاهد یک کلاس بی‌سواد خواهیم بود. از این رو بهترین کار آموزش مجازی با محتوای الکترونیکی است. درس‌های مهم پایه اول ابتدایی که با روش آموزش مجازی می‌توان به تدریس ادامه داد موارد زیر است:

 • تولید محتوا ریاضی اول ابتدایی
 • تولید محتوا علوم اول ابتدایی
 • تولید محتوا فارسی اول ابتدایی
 • تولید محتوا قرآن اول ابتدایی
 • تولید محتوا نگارش فارسی اول ابتدایی

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه دوم ابتدایی

در پایه دوم ابتدایی درس‌ها یک مقدار پیشرفته می‌شوند. البته تدریس این پایه قبل از کرونا برای معلمان آسان بود. منتهی با توجه به افت تحصیلی پارسال، دانش آموزان دوم دبستان واقعا به حمایت معلمان نیاز دارند. شما فرض کنید که دانش آموزان‌تان با داشتن محتوای آموزشی شما، امکان این را دارند که چندین بار به تدریس شما نگاه کنند. این کار از این جهت بسیار عالی و ارزشمند است. اما باید این نکته را هم به خاطر داشته باشید که همه دانش آموزان امکانات لازم برای استفاده از محتوای آموزشی را ندارند. تولید محتوای آموزشی برای پایه دوم ابتدایی

پس بهترین کار این است که وضعیت مدرسه‌ای که سال آینده قرار است تدریس کنیم را بررسی کنیم؛ اگه آموزش به صورت مجازی بود اقدام به تولید محتوی آموزشی کنیم. حداقل کلاس‌های ما به صورت نیمه مجازی برگزار شود. که البته با در نظر گرفتن وضعیت موجود؛ به احتمال خیلی زیاد سال آینده نیز در پایه دوم ابتدایی به صورت مجازی برگزار می‌شود. برای سفارش تولید محتوای آموزشی در موارد زیر تماس بگیرید.

 • تولید محتوا ریاضی دوم ابتدایی
 • تولید محتوا علوم دوم ابتدایی
 • تولید محتوا فارسی دوم ابتدایی
 • تولید محتوا قرآن دوم ابتدایی
 • تولید محتوا نگارش فارسی دوم ابتدایی
 • تولید محتوا هدیه های آسمان دوم ابتدایی

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه سوم ابتدایی

در پایه سوم ابتدایی علاوه بر درس‌های ریاضی، علوم، فارسی، قرآن و هدیه‌های آسمان، درس مطالعات اجتماعی هم اضافه می‌شود. معلمان پایه سوم ابتدایی می‌دانند که این یک کتاب چقدر کار آن ها را برای تدریس سخت می‌کند. البته این سختی به دلیل آموزش مجازی اتفاق افتاده است. به هر حال امسال نیز باید به فکر تولید محتوای مطالعات اجتماعی نیز باشیم.

تولید محتوای آموزشی برای پایه سوم ابتدایی

شما با ساخت محتوای آموزشی پایه سوم ابتدایی، ضمن اینکه کیفیت تدریس خود را به سطح بالاتری می‌برید؛ این کار ارزشمند رضایت مدیر مدرسه و والدین بچه‌ها را نیز در پی دارد. البته بسیاری از مدارس غیرانتفاعی برای حفظ دانش آموزان خود و ثبت‌نام دانش آموزان جدید از خیلی وقت پیش به فکر ساخت محتوای آموزشی برای پایه سوم ابتدایی هستند. درس‌های پایه سوم موارد زیر است و شما باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • تولید محتوا ریاضی سوم ابتدایی
 • تولید محتوا علوم سوم ابتدایی
 • تولید محتوا فارسی سوم ابتدایی
 • تولید محتوا قرآن سوم ابتدایی
 • تولید محتوا نگارش فارسی سوم ابتدایی
 • تولید محتوا هدیه های آسمان سوم ابتدایی

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه چهارم ابتدایی

در پایه چهارم ابتدایی درس‌های مثل فارسی و مطالعات بسیار جذاب هستند و لازم است از طریق آموزشی مجازی این درس‌ها را برای دانش آموزان آموزش دهیم. از آن‌جایی که تولید محتوای الکترونیکی در سال‌تحصیلی 1399-1400 به یک الزام تبدیل شده است. یعنی دانش آموزان در کنار آموزش از طریق تلویزیون و برنامه شاد آموزش‌وپرورش که معلم با ارسال فایل صوتی و راهنمایی آن‌ها آموزش را ادامه می‌دهد، باید از محتوای الکترونیکی هم استفاده کنند.

تولید محتوای آموزشی برای پایه چهارم ابتدایی

ما در کپی فای سعی کرده‌ایم از معلمان حرفه‌ای پایه ابتدایی کمک بگیریم و برای تمام درس‌های مهم پایه چهارم ابتدایی خدمات سفارش تولید محتوای الکترونیکی را ارائه دهیم. مربیان و آموزگاران عزیز که امکانات و زمان لازم برای ساخت محتوای الکترونیکی را ندارند. می ‌توانند برای درس‌های زیر به کمک ما محتوای منحصربه‌فردی تولید کنند.

 • تولید محتوا ریاضی چهارم ابتدایی
 • تولید محتوا علوم چهارم ابتدایی
 • تولید محتوا فارسی چهارم ابتدایی
 • تولید محتوا قرآن چهارم ابتدایی
 • تولید محتوا نگارش فارسی چهارم ابتدایی
 • تولید محتوا هدیه های آسمان چهارم ابتدایی
 • تولید محتوا مطالعات چهارم ابتدایی

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه پنجم ابتدایی

دانش آموزان پایه پنجم ابتدایی در یکی از مهم‌ترین پایه‌ها تحصیل می‌کنند. پایه پنجم ابتدایی از قدیم الایام مورد توجه مدرسه و والدین قرار گرفته است. در این پایه مفاهیم آموزشی کمی پیچیده می‌شوند. در این وضعیت کرونایی که معلم امکان حضور در کلاس درس را ندارد. تولید محتوای الکترونیکی پایه پنجم ابتدایی تنها ابزاری است که می‌توانیم از آن برای آموزش بهره بگیریم.

تولید محتوای آموزشی برای پایه پنجم ابتدایی

ما در کپی فای، تلاش کرده‌ایم برای تمام درس‌های پایه پنجم دبستان خدمات ساخت محتوای آموزشی را ارائه دهیم. برای سفارش تولید محتوای آموزشی برای پنجم ابتدایی کافیست تلفن را بردارید و با ما تماس بگیرید. درس‌های پایه پنجم به شرح زیر است:

 • تولید محتوا ریاضی پنجم ابتدایی
 • تولید محتوا علوم پنجم ابتدایی
 • تولید محتوا فارسی پنجم ابتدایی
 • تولید محتوا قرآن پنجم ابتدایی
 • تولید محتوا نگارش فارسی پنجم ابتدایی
 • تولید محتوا هدیه های آسمان پنجم ابتدایی
 • تولید محتوا مطالعات پنجم ابتدایی

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه ششم ابتدایی

تولید محتوای آموزشی برای پایه ششم ابتدایی

شرایط پیش آمده از کرونا اگر به ضرر پیشرفت تحصیلی هیچ کس هم نباشد؛ قطعا دانش آموزان پایه ششم ابتدایی از بستر مطمئنی که معلمان سال‌ها تلاش و تجربه کرده‌ بودند محروم هستند. بنابراین باید از بستر جدید یعنی آموزش مجازی و از راه دور تمامی نقاط ضعف موجود و فرصت‌های سوخته را به نفع دانش آموزان تغییر بدیم و آن‌ها را برای ورود به متوسطه اول آماده کنیم.

خیلی از دانش آموزان پایه ششم مخصوصا والدین آن‌ها دوست دارند فرزندشان در مدارس تیزهوشان و استعداد‌ها درخشان تحصیل کنند. بنابراین ما به عنوان آموزگار باید با ساخت محتوای آموزشی از آن‌ها حمایت کنیم و در بهترین حالت مطالب درسی را به آن‌‎‌ها آموزش دهیم.

 • تولید محتوا ریاضی ششم ابتدایی
 • تولید محتوا علوم ششم ابتدایی
 • تولید محتوا فارسی ششم ابتدایی
 • تولید محتوا قرآن ششم ابتدایی
 • تولید محتوا نگارش فارسی ششم ابتدایی
 • تولید محتوا هدیه های آسمان ششم ابتدایی
 • تولید محتوا مطالعات ششم ابتدایی
 • تولید محتوا تفکر و پژوهش ششم ابتدایی
 • تولید محتوا کار و فناوری ششم ابتدایی

 

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه هفتم

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه هشتم

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه نهم

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه دهم

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه یازدهم

سفارش تولید محتوای آموزشی برای پایه دوازدهم

لینک‌های مفید:

ورود به سایت برنامه شاد آموزش پرورش + دانلود اپلیکیشن شاد معلمان

دانلود اپلیکیشن شاد معلمان ios apk

لینک دانلود اپلیکیشن شاد برای Ios [اصلی]| برنامه شاد آموزش و پرورش

آدرس ورود به نسخه تحت وب اپلیکیشن شاد | لینک ورود به سایت شاد

دانلود اپلیکیشن شاد برای دانش آموزان معلمان و مدیران [نسخه موبایل]

0 پاسخ

تعقیب

 1. […] کتاب را در همه پایه‌ها پوشش داد. بنابراین بهتر است با سفارش تولید محتوای آموزشی از تخصص و مهارت تولید کننده های محتوای آموزشی نیز کمک […]

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.