WS ChipNote

کاپی رایتینگ یا کپی رایتینگ چیست؟

سفارش تولید محتوا

سفارش تولید محتوا

کاپی رایتینگ یا کپی رایتینگ چیست؟

گاهی اوقات تعاریف تقلیل دهنده و ساده بیان می‌شوند اما بسیار ضروری اند. در واقع همین تعاریف ساده نقاط شروع هستند برای اینکه نسبت به موضوع مورد نظر درکی پیدا کنید. در این مقاله سعی داریم شما را با تعریف کپی رایتینگ آشنا کنیم و همچنین به شما نشان دهیم که چرا به عنوان یک بیزینس یا وب سایت یا صاحب یک بلاگ، لازم است معنای آن را بدانید. در تعریف کپی رایتینگ چندین تعریف برای این مفهوم وجود دارد اما وجه اشتراک همه ی آن ها این است که در اصل کاپی رایتینگ نوشتن یک کپی از یک متن یا مطلب است که برای بازایابی یا تبلیغات (چه رسمی و چه غیر رسمی) استفاده می شود. در تجارت کاپی رایتینگ جهت به فروش رساندن محصولات و سرویس ها به کار می رود. کاپی رایتینگ انواع زیادی دارد. برای مثال‌ تولید محتوا برای وب سایت یک نمونه از آن می باشد. در ادامه شما را با 4 مورد از مواردی که کپی رایتینگ را تاثیرگذار می‌کند؛ آشنا می کنیم.

ASF-Copywriting-for-Artists-04

چه کسانی به کپی رایتنگ نیاز دارند؟

سازمان ها، شرکت های تجاری، فروشگاه های اینترنتی و کسانی که دوست دارند پیام خود را به هنرمند به گوش مخاطب برسانند و پیامشان تاثیر گذار باشد باید از علم کپی رایتنگ یا کاپی رایتینگ استفاده کنند.

کپی رایتینگ متنی

کاپی رایتینگ متنی: متن با کیفیت برای کاپی رایتینگ بسیار ضروری می باشد زیرا شامل پارامتر های مرتبط که لازم است زمان نوشتن مطلب در ذهن داشته باشید، می‌شود. این پارامترها در واقع همان مخاطبان و کاربران موردنظر و نیازها و علایق و انتظاراتشان می‌باشد. در حقیقت اگر قصد دارید بین مخاطبانتان محبوب شوید، باید توجه داشته باشید که متن مورد نظر شما باید برای مخاطبان شما باارزش باشد. اینترنت قدرت و آگاهی زیادی به خریدارها و مشتریان و کاربران داده است و به همین دلیل است که فروش دچار یک دگرگونی بنیادی شده است. در فروش سنتی، شما به عنوان یک ارائه دهنده ی محصول یا سرویس، در صدر قرار داشتید و کنترل فروش به دست شما بود. اما اکنون این موقعیت برعکس شده است. اکنون بازاریاب ها باید مشتریان را متقاعد کنند و به طور منطقی و قانع کننده جواب سوالات آن ها را بدهند. این کار به وسیله بازاریابی محتوایی که از تایج و دستاوردهای کاپی رایتینگ است؛ انجام می شود. اگر کاپی رایتینگ به صورت حرفه ای انجام شود و محصول به خوبی به مشتری معرفی شود, می توان گفت در این رقابت تجاری گسترده 50 درصد موفق شده اید.

3

بنیاد کاپی رایتینگ

بنیاد کاپی رایتینگ: کاپی رایتینگ برای رسیدن به هدفش باید به عنوان یک اصل بنیادی برای استراتژی بازاریابی عمل کند. این بدان معناست که در پاسخ به سوال “کاپی رایتینگ چیست؟” باید گفت: «کاپی رایتینگ پایه و اساس وب سایت و وثیقه ای برای بازاریابی محصولتان است.» هر دوی این ها به منزله ی گوشت و داربستی برای تجارت شما هستند. در واقع کاپی رایتینگ برای برقراری ارتباط با خوانندگان بسیار ضروری است. شما باید این ارتباط را با نوشتن یک محتوای مسحورکننده که باعث می‌شود خواننده به آن لینک دهد یا آن را به اشتراک بگذارد، بسازید. این نوع کاپی رایتینگ نه تنها بیسیک و ضرورت ها را آموزش می‌دهد بلکه بسیار آموزنده و روشنگر است. بنیاد کاپی رایتینگ دو حسن بزرگ دارد: یکی آن که بازدید کننده هایی که به شما اعتماد می‌کنند و برای چیزی که از شما آموخته اند ارزش قائل اند، به طور مکرر به شما ارجاع می‌دهند و آن مطلب را در شبکه های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و یا در وبسایت های شخصی خود به آن لینک می‌دهند. بنیاد کپی رایتینگ هم چنین رتبه ی وب سایت شما را در موتور جستجو ارتقا می‌دهد. همانطور که می‌دانید رتبه ی وب سایت شما نمایانگر درجه محبوبیت شما بین کاربران اینترنت است و اینکه سئو در واقع وابسته به همین کاربران است نه الگوریتم ها.

1

تبدیل کپی رایتینگ

تبدیل کاپی رایتینگ: تبدیل کاپی رایتینگ صرفا برروی تبدیل خوانندگان به مشتریان، که هدف نهایی بازاریابان آنلاین است، تاکید نمی‌کند. در حقیقت تبدیل کاپی رایتینگ به افراد ثابت می‌کند که محصول شما برای مشکل یا خواسته و هدفشان مناسب است. همانطور که میدانید زمانی که نتوانیم بین آپشن هایی که داریم یکی را انتخاب کنیم، از قیمت آن به عنوان فاکتور انتخاب استفاده می‌کنیم. هنر تبدیل کپی رایتینگ این است که فاکتور این انتخاب را از قیمت به چشم انداز و اصول و عقاید مبدل کند.

اتصال کپی رایتینگ

اتصال کاپی رایتینگ: این مورد از نظر علم روانشناسی اثبات شده است که هم کودکان و هم بزرگسالان قدرت درک و یادگیری و حفظ کردن آن ها زمانی که سرگرمی و اشتغال و مشارکتشان بیشتر شود؛ افزایش می‌یابد. بنابراین اگر شما قصد دارید مطلبی را به مخاطبان خود آموزش دهید، سعی کنید توجهشان را جلب کنید و آن ها را وادار به مشارکت کنید. با اینکار شما موفق به برقراری ارتباط شده اید. اتصال کدر واقع اتصال کاپی رایتینگ در واقع خوانندگان و کاربران را آگاه می‌سازد و چیزی که با دنبال آن هستند را برای آن ها مهیا می‌کند. برای برقراری ارتباط با مخاطبین خود باید محتوای مرتبط با موضوع و با معنا داپی رایتینگ بسیار با معنی و جذاب است. اتصال کاپی رایتینگ به این معناست که در خدمت یک هدف عملی و یا به وضوح تعریف شده، در بلند مدت موفق به حفظ شور و شوق شود. داشته باشید. بخش کلیدی دیگر از اتصال کاپی رایتینگ‌، افسونگری !!! است. این موضوه نتیجه ی خلاقیت محتوای شماست. هرچه نوشته ی شما خلاقانه تر باشد، ارتباط بهتری با خواننده برقرار می شود. برای جلب توجه خواننده، نوشته ی شما باید سرگرم کننده و هیجان انگیز باشد. این امر موجب می‌شود افراد علاقه مند شوند تا آن را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. اتصال کاپی رایتینگ در حقیقت یک پیوند با خواانده ایجاد می‌کند و یک تاپیک خسته کننده را هیجان انگیز می‌سازد.

کپی رایتینگ

کپی رایتینگ

بنابراین کاپی رایتینگ یا کپی‌ رایتینگ یکی از مشاغل کلیدی تبلیغات است که برای «افزایش اثرگذاری» تبلیغات به وجود آمده است و وظیفه‌ی کپی‌رایتر، جستجوی بهترین پاسخ برای این دو سؤال اساسی است: «در تبلیغات‌مان چه بگوییم و چگونه بگوییم…»

 

بیشتر بخوانید:

تولید محتوا – چگونه درآمد زایی کنیم؟ (9 میلیون تومان در ماه)

کار تولید محتوا چقدر درآمد دارد و کجا استخدام می کنند؟

تولید محتوای الکترونیکی آموزشی برای دانش آموزان مدرسه و کودکان

سفارش تولید محتوا

 

مقالات خواندنی:

کپی رایتینگ بهترین روش کسب درآمد در خانه

یک کپی رایتینگ خوب مکمل یک طراحی خوب است

​سایت های موفق، کپی رایتینگ عالی دارند

​سایت های موفق، کپی رایتینگ عالی دارند

پرسش و پاسخ درباره ی کپی رایتینگ (تولید محتوا )

هدف از کپی رایتینگ چیست ؟

 

3 پاسخ
  • دوردی پرشور
   دوردی پرشور گفته:

   سلام، مخاطب گرامی شما چه انتظاراتی از متن داشتید و یا چه سوالاتی داشتید که در متن پاسخ داده نشده ؟ حتما نظر خودتون رو بفرمایید و به ما در ارتقای کیفیت وب سایت و محتوا کمک کنید.

   پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.