پول تلگرام TON  چیست و چگونه کار خواهد کرد؟

پول تلگرام TON چیست و چگونه کار خواهد کرد؟

تلگرام پیام رسان محبوب ایرانی ها چگونه فیلتر شد؟

پس از کش و قوس های فراوان، عصر روز 10 دیماه 96 تلگرام پیام رسان محبوب ایرانی ها با دستور مقامات ارشد کشورمان مسدود و از دسترس کاربران ایرانی خارج شد. دلیل این کار امتناع تلگرام از مسدود کردن برخی کانال‌های ترویج کننده خشونت بود که سبب بروز برخی اتفاقات در ایران شده بود.

 

گفته می شود این تصمیم موقتی است و شاید به دلیل استفاده روزمره بیش از 40 میلیون ایرانی از این پیام رسان و امرار معاش مستقیم و غیر مستقیم بیش 500 هزار نفر رفع فیلتر شود که البته احتمال آن به دلیل سوابق موجود در این زمینه بسیار کم رنگ است.

پول تلگرام TON  چیست و چگونه کار خواهد کرد؟

پاول دورف مؤسس پیام رسان تلگرام که پیش از این نیز وی‌کیVK، بزرگترین شبکه اجتماعی کشور روسیه را تأسیس کرده و به دلایلی از آن جدا شده است، عنوان کرده که نسخه جدیدی از تلگرام عرضه خواهد کرد که قابل فیلترکردن و از دسترس خارج کردن نیست.

به گفته پاول دورف، نسخه جدید تلگرام در بستر بلاک‌چین (Blockchain) عرضه می شود نسخه ای که امکان فیلتر و یا محدود کردن آن وجود ندارد با این کار تلگرام جدید از دسترس صاحبان آن نیز خارج شده و به نوعی وقف عموم خواهد شد.

پول تلگرام TON  چیست و چگونه کار خواهد کرد؟

پول تلگرام TON  چیست و چگونه کار خواهد کرد؟

خبری که پیشتر “آنتون روزنبرگ”، یکی از مدیران تلگرام آن را اعلام کرده بود، حال به صورت رسمی اعلام می‌گردد. خبر در راه بودن “شبکه باز اطلاعات تلگرام” به طور مخفف “TON” (Telegram Open Network) که در آن تلگرام بر بستری عرضه خواهد شد که امثال بیت‌کوین بر آن بستر فعالیت می‌کنند. پلتفرمی که به تلگرام کمک می‌کند بی ارتباط با سرورهایش نیز فعال بماند.

 

بلاک‌چین (Blockchain) یک پایگاه داده توزیع شده از اسناد و یا دفتر کل عمومی از همه تراکنش‌ها یا رویداد‌های دیجیتال است که توسط اجزای تشکیل دهنده اش به شکل مشترک اجرا می‌شود. یعنی هر تراکنش در آن با توافق اکثریت اجزای سیستم محقق شده و اطلاعاتی که یکبار وارد سیستم شده باشد، هرگز پاک نمی‌شوند.

در واقع اطلاعات یک واقعه در سیستم بلاک چین در هسته های فراوانی کاربران نگهداری شده و با فیلتر شدن یا قطع ارتباط با سرور منجر به قطع ارتباط شبکه پیام رسان نمی شود که مدیران تلگرام می خواهند با این کار اطلاعات این شبکه اجتماعی را بین کاربران تقسیم کرده و نگهداری کنند تا هیچ وقت با قطعی برنامه مواجه نشوند.

پول تلگرام TON  چیست و چگونه کار خواهد کرد؟

پول تلگرام TON  چیست و چگونه کار خواهد کرد؟

با ورود TON به فضای مجازی ایران، هزینه های اینترنت هر چند بسیار کم، با افزایش روبرو خواهد بود یعنی زمانی که در سیستم بلاک چین مطالب به صورت مکرر مابین کاربران برای فهمیدن صحت و انتشار آنها دست به دست می شود این ارتباط در ایران که اینترنت را به صورت مجموع اطلاعات دریافت و فاکتور ارسال می‌کنند و به فروش می رسانند، منتج به بالا رفتن هزینه های اینترنتی کاربران می شود.

علاقه شدید ایرانیان به پیام رسان محبوبشان آنها را در مسیر استفاده از ارز دیجیتال ویژه TON قرار خواهد داد که این پول اینترنتی یا پول تلگرام به دلیل ویژگی های منحصر به فرد سیستم بلاک چین غیر قابل فیلتر شدن بوده و می تواند افراد بسیار زیادی را به استفاده از این ارز ترغیب نماید.

صرافی پول تلگرام

صرافی پول تلگرام

با توجه به محدودیت فعالیت ارزهای دیجیتال در ایران و گاها ناآشنایی بسیاری از کاربران اینترنتی وب سایت ها و شرکت های فراوانی در زمینه های خرید تن تلگرام، خرید پول تلگرام، پول تلگرام، تلگرام تن فعالیت کرده و به ارائه خدمات گوناگون در این عرصه نیز خواهند پرداخت که سبب ایجاد اشتغال در زمینه های اینترنتی می شود.

خرید و فروش ارز دیجیتال

با گذشت زمان از دوران صنعتی به فراصنعتی و رسیدن به دوران دیجیتالی شدن امور، کم کم دادوستد و خرید و فروش ها در بازارهای حقیقی نیز به صورت الکترونیکی انجام شد و این سیر سعودی به مرحله ای رسید که از 8 سال قبل ارزهای دیجیتال نیز خود را نشان داد.

خرید و فروش ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز دیجیتال

بیت کوین یکی از ارزهای دیجیتال رمز گذاری شده است. ساتوشی ناکاموتو در ژانویه سال 2009 بیت کوین را راه اندازی کرد او در ابتدای راه فکر نمی کرد روزی هر بیت کوین معادل هزاران دلار ارزش پیدا کند و به عنوان یکی از گرانقیمت ترین ارزهای جهان به فروش برسد.

به این دلیل بیت کوین را مثال زدیم که این ارز به عنوان پیشگامی در عرصه ارزهای دیجیتال رمز گذاری شده فعالیت خود را آغاز کرد و اکنون بیش از 100 هزار تاجر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند و حتی در سال 2014 یک بانک در شهر بوستون آمریکا به این منظور فعالیت خود را آغاز و در زمینه تبدیل ارزهای رایج سنتی به این ارز دیجیتال فعالیت مستمری را انجام می دهد.

 

صرافی پول تلگرام

صرافی پول تلگرام

صرافی پول تلگرام

پول تلگرامی نیز مانند پول های رایج در بازارهای داخلی کاربرد دارد زمانی که پول یک کشور در خارج از مرزهای آن استفاده می شود می توان آن را برای داد و ستدهای بین المللی مورد استفاده قرار داد برای این منظور صرافی های ویژه ای نیز ایجاد شده اند.

همانگونه که از نام آن نیز پیداست ارز رایج دیجیتال برای خرید و فروش و انتقال نیاز به اماکن ویژه ای دارد که بستر آنها نیز فضای مجازی هستند در این میان سایت‌هایی که خرید و فروش ارزهای دیجیتال (مانند بیت‌کوین، لایت کوین، اتریوم، ریپل) و همینطور سایر ارزها مانند پرفکت مانی، وب‌مانی، اوکی‌پی و پول تلگرام را انجام می‌دهند نیز کم نیستند.

 

می توانید برای مبادله و یا خرید و روش ارزهای دیجیتال رمز گذاری شده خود به یکی از سایتهای مشهور این عرصه سر بزنید و امور مربوطه را با نظمی خاص انجام دهید. از جمله این سایتها می توان به صرافی Binance، بازار خرید و فروش بیت‌کوین LocalBitcoins، صرافی LiveCoin، صرافی Changelly، صرافی cryptopia، ارائه‌دهنده خدمات پرداخت Payment24، صرافی HitBtc، صرافی Cex.io اشاره کرد.

 

مقالات مرتبط:

 

تلگرام این بار ضد فیلتر و همراه با پول دیجیتال وارد بازار می شود

تلگرام چه تغییراتی خواهد کرد؟(تون تلگرام)

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *