تولید محتوا برای تلگرام

تولید محتوا برای تلگرام

تولید محتوا برای تلگرام

برنامه تلگرام این روزها سر و صدای بسیاری به پا کرده است. به شکلی که از یک برنامه ساده به راحتی می‌توان به کسب درآمد اینترنتی پرداخت و معمولا به 3 طریق زیر با تولید محتوا در تلگرام مردم به درآمد می‌رسن:

 • پیجی درست می‌کنن و باهاش محصول یا کالایی رو می‌فروشن
 • به عنوان میکرو یا ماکرو اینفلوئنسر از تبلیغات درآمد کسب می‎‌کنن
 • کانالی درست می‌کنن و باهاش خدمات خودشون رو معرفی می‌کنن

خلاصه با روش‌های مختلف مردم از تلگرام درآمد کسب‌می‌کنن. اما همه این‌‎‌ها به لطف محتوای باکیفیت برای تلگرام هست. درواقع می‌خوام بگم، اونچه که در تلگرام با مردم حرف می‌زنه، محتوای باارزش و باکیفیته

کسب درآمد از راه تلگرام

کسب درآمد از راه تلگرام شاید بسیار خوشایند باشد اما نیاز به یک بررسی و یک بازنگری دقیق داره. یکی از راه‌های که خانواده‌ها از طریق آن به امر و معاش می‌پردازن خرید و فروش از طریق تلگرام هست و برای این کار باید 80 درصد موفقیت کوچیک اتفاق بیافه:

 1. رشد یک کانال تلگرامی بامخاطبای یک‌دست و مرتبط 
 2. تولید محتوای حرفه‌ای در تلگرام

 

یک کانال خوب: در ابتدا برای اینکه به موفقیت دست پیدا کنیم باید به یک کانال با بازدید کنندگان یکدست و مرتبط داشته باشیم؛ مهم نیست 1000 تا فالوور داشته باشین و یک میکرواینفلوئنسر باشین یا یک کانال 100 کا داشته باشین.

 

تولید محتوای باکیفیت: امر دوم برای جذب مخاطب داشتن یک محتوای صحیح و اصولی است. اگر تنها به عرضه محصولات پرداخته شود، اما هیچ گونه تخصصی در زمینه تولید محتوا نباشد بدون شک کار شما با شکست روبرو می‌شه. در این مطلب سعی بر آن داریم تا شما را با نکاتی مؤثر پیرامون تولید محتوا برای تلگرام برای یک موفقیت طلایی راهنمایی کنیم. با ما همراه باشید تا نکات کلیدی در این راه از آن شما باشد.

 

نکات طلایی را در 3 بخش عمده برای شما سازماندهی کرده‌ایم:

 • تولید محتوا برای تلگرام
 • عضوگیری و حفظ و نگهداری اعضا 
 • فروش و کسب درآمد 

تولید محتوا در تلگرام

بخش اول) تولید محتوا در تلگرام

نکاتی که برای رسیدن به یک تولید محتوای مفید نیازه به صورت طبقه بندی شده و تیتر وار به شما معرفی می‌کنیم:

 • شناخت ذائقه فالووا 
 • دنبال کردن ترِندها 
 • استفاده از فونت خوانا و جذاب 
 • لحن و زبان مناسب 
 • استفاده از ایموجی‌ها
 • استفاده از تصاویر
 • رعایت زمان مناسب ارسال پُست
 • ثبت نام و لینک ثبت‌نام در آخر پُست‌ها 

نقطه‌ای که شما الان هستین …

شمایی که این مطلب رو می‌خونین، قطعا یه سری گام‌‌هایی رو برداشته‌این. ممکنه یه چنل با اعضای بالایی دارین و ممکنه تازه ادمین یک کانال تلگرامی شدین. خلاصه اگه هنوز یه کانال تلگرامی ندارین برای شروع کار زیر رو انجام بدین:

برای اینکه شروع به کار کنین نیازه یک کانال ایجاد کنین. به راحتی در تلگرام می‌توان یک کانال ایجاد کرد و مخاطبین و دوستان صمیمی رو از اد لیست به این کانال دعوت کرد. فرقی نمی‌کنه که تعداد اعضاء چند نفر باشه، زیرا اگر تعداد اعضا شما کم باشه با این نکاتی که امروز یاد می‌گیرین، به سرعت می‌تونین تو این کار طوفان برپا کنین.  اعضای دیگر گروه با تولید محتوای خوبی که شما ارائه می‌دین، پُست‌های شما رو با دوستان خود به اشتراک می‌زارن و همین تولید محتوای باکیفیت به داد شما می‌رسه و به سرعت شاهد رشد کانالتون می‌شین. 

1- بدون برای کی و چه کسایی پُست تولید می‎‌کنی … 

برای اینکه پُست‌ها در مخاطب اثر کنه، باید اونا رو خوب بشناسین. قرار نیست ازشون کپی کارت ملی یا کپی شناسنامه با تمام برگ‌ها بگیرین…. برای شناخت مخاطبا، کافیه یه نظرسنجی بزارین و بپرسین که جنسیت‌شون چیه و چند سال دارن….

اینکار باعث میشه شما بدونین با کیا طرفین و در زمان مناسب باید چه محتوایی درست کنین که خوششون بیاد. تا عضویت افرادی که در گروه شما هستند دائمی شود نیاز است مسائلی را به درستی در نظر گرفت. مخاطب اگه احساس کنه مطالب ارائه شده برای او سودی نداره و تنها زمان او را هدر می‌ده در کمترین زمان کانال شما را ترک می‌کنه.

2- هر روز و هر هفته یه چیزی مُد میشه، شما برای ترِند امروز چه پستی منتشر کردین؟ 

یکی از عواملی که سبب میشه مخاطبین همیشه در کانال شما حضور داشته باشن ارایه یک محتوای جدید و تازه هست. تازه و جدید بودن یه چیزه، ترِند بودن چیزی دیگری…. ببینین وقتی در مورد ترِند صحبت می‌کنیم، درواقع این موضوع به شدت تازه است و جالب‌تر اینکه مردم هم به دنبال این موضوع هستن. یه ترِند حتی یه پُست چرتی هم که باشه، برای مخاطب جذابه و می‌خواد راجع بهش بدونه، بخنده، کشف کنه. 

خلاصه گوشاتون رو تیز کنین و حواستون به ترندهایی که در اینترنت اتفاق می‌افته باشه و نزارین با این بی‌تفاوتی شما، رقبا گوی سبقت رو از شما بروبایند. از ما گفتن. 

4- پُست رو در زمان مناسب منتشر کنین

ببینین خیلیا می‌آن، شب ساعت 12 همه پُست‌های فردا رو منتشر‌ می‌کنن تا ساعت 12 ظهر بخوابن. این درواقع یه اشتباه محزه… حالا دلیلشو خودتونم می‌دونین.  کاری که باید بکنین خیلی ساده است، شما باید یک ماه آزمون خطا کنین و ببین کاربراتون چه ساعاتی بازدهی خوبی دارن.

باید این انتشار نیز بر اساس قواعد و اصول تولید محتوا استاندارد صورت بگیرد. به عنوان مثال در هر تایمی که دوست داشتیم دست به انتشار نزنیم. از سوی دیگر آپدیت بودن شما سبب می‌شه کاربران کانال شما همیشه منتظر خبری از سمت شما باشن. اگر کسب و کار شما از طریق تلگرام به شکلی است که نمی‌توان مدام مطالب تازه ارائه کرد بهتر است به صورت ضربتی تمام پارامترها را رو نکرد. بلکه این کار به مرور زمان در دراز مدت انجام شود.

زمان انتشار باید از یک تایم مشخصی تبعیت کنه. تولید محتوای اصولی و استاندارد برای تلگرام به ما می‌گه در ساعات طلایی به انتشار مطالب بپردازید. این زمان اکثراً از ساعت 6 عصر تا 10 شب است. بهترین زمانی که بازدید کنندگان شما سرشون تو گوشیشون هست.

 

5- افزودن عکس به متن

برای اینکه محتوای شما اثر گذاری بیشتری داشته باشد نیاز است از عکس‌های مرتبط استفاده شود. عکس سبب می‌شود مخاطب به راحتی با شما ارتباط برقرار کند. شما با استفاده از عکس می‌توانید به تبلیغات نیز بپردازید. با قرار دادن لینک در زیر عکس سبب می‌شوید با انتشار عکس کانال شما نیز شهرت پیدا کند.

6- محتوای مختصر

محتوای ارائه شده باید مختصر و مفید باشد. از زیاد گویی در زمان تولیدمحتوا برای تلگرام باید جلوگیری کرد. به قدری اطلاعات ارائه شده در تلگرام زیاد و گسترده است که مخاطب به محض اینکه احساس خستگی کند از کامل خارج می‌شود. به همین خاطر نیاز است محتوای تولیدی برای تلگرام از یک قانون کلی پیروی کند. سادگی در کنار مفید بودن و کوتاه بودن سبب انعکاس بهتر محتوا به مخاطب می‌شود.

 

7- آدرس کانال

در نهایت برای اینکه کانال شما به راحتی به دست مخاطبین در تلگرام برسد و از محتوای شما به طور گسترده‌تری استفاده شود به شما پیشنهاد می‌کنیم آدرس خود را منتشر کنید. این را به وسیله انتشار آدرس صفحه تلگرام شما از طریق عکس‌های کانال به انجام می‌رسد.

 

کلام آخر برای تولید محتوا در تلگرام

از آنجایی که تلگرام این روزها از مخاطبین بسیاری برخوردار است بهترین راه برای کسب درآمد شناخته شده است. حال اگر تولید محتوا در تلگرام به ساده‌ترین راه ممکن و مطابق با استانداردهای ارائه شده انجام شود بدون تردید شما به یک موفقیت چشم گیر دست پیدا خواهید کرد. اصولی که برای یک تولید محتوا اصولی مورد نیاز است را از ما بخواهید. ما به شما کمک می‌کنیم بیشتر از همیشه دیده شوید و موفقیت سایه به سایه شما حرکت کند.

 

 

مقالانت خواندنی:

تولید محتوا بر اساس سئو | 8 نکته موثر سال 2018

تولید محتوا ؛ 37 ابزاری که محتوای مسی شما را طلا می کند!

تولید محتوا : 13 نکته برای نوشتن محتوایی که بازدید می آورد

7 نکته ی آسان نوشتن مطالب مؤثر برای وبلاگ (تولید محتوا)

تولید محتوای خبری چیست؟

 

 

 

1 پاسخ

تعقیب

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.