ترجمه نامه

در حالی که ایمیل ها و توئتر هنوز بطور گسترده ای در شمار زیادی از کسب وکار ها و اهداف بازریابی استفاده می شود، نامه های تجاری و پستی هنوز هم برای بیشتر شرکت های حرفه ای، خصوصی و کسب وکار های کوچک ضروری وپراهمیت است. چه آن ها جواب نامه ها باشند و چه نامه های استعلام و حتی رساله ها ویا مطالب مربوط به بازاریابی، این ها همه جزوی از نامه های تجاری محسوب می شوند.

 

ترجمه ی نامه های تجاری به خاطر مکاتبه در سطح جهانی خیلی حیاتی است. بازار های بین المللی و مشتری ها به بسیاری از شرکت ها روزانه تمرکز دارند. و این گروه ها به ترجمه های درست،باکیفیت و حرفه ای نیاز دارند، چرا که نامه های ارسالی اگر ضعیف و غیر حرفه ای باشد از پرستیژ و به قول معروف آبروی شرکت ارسال کننده نامه در خطر است. لطفا ترجمه نامه های تجاری خود را به مترجمان حرفه ای بسپارید.

خدمات ترجمه نامه 

ترجمه نامه های خود را به کپی فای بسپارید. کپی فای به سبب آشنایی به ساختار نامه نگاری در غالب کشور های اروپایی و آمریکا آشناست. اگر نیاز به ترجمه فوری نامه دارید؛ می توانید با شماره زیر تماس گرفته یا فرم سفارش ترجمه نامه را پر کنید.  منتظر درخواست های شما هستیم.

برای درخواست ترجمه ی نامه های تجاری و یا ترجمه هر نوع نامه دیگر با هدفی خاص، به سادگی از بخش سفارش شرکت کپی فای اقدام کنید.
شماره تماس: 09369518618


[recaptcha]

نامه تجاری

ترجمه ای که اخیرا آماده کردیم، ترجمه از زبان فارسی به زبان انگلیسی و زبان روسی بود. ترجمه نامه های تجاری در بیشتر صنعت ها بوده و هر نوع را شامل می شود، از ترجمه نامه های تجاری صنعت فن آوری اطلاعات گرفته تا ترجمه اسناد و نامه های قضایی، ترجمه نامه های فنی وترجمه نامه های پزشکی و … را در برمیگیرد.

برای مثال در بحث ترجمه نامه های قضایی دادگاه هایی داریم که خارج از ایران در کشور هایی مثل ژنو، نیویورک مسکوو… اتفاق می افتد و نیاز است که نامه ها و اسناد قضایی به انگلیسی ترجمه شوند. نامه های قضایی زبان، لحن، کلملات و عبارت های اختصاصی خود را دارد. که مترجمان شرکت کپی فای در هر لحظه می تواند برای شما ترجمه های درست و شایسته ارائه دهد.

گاها اشخاص با آن که می توانند به زبان انگلیسی صحبت کنند برای فهمیدن بعضی از محتوای فنی به ترجمه ی محتوای فنی نیاز دارند. تیم مترجمان با تجربه و فنی شرکت کپی فای میتواند برای شما کمک کنند.

ترجمه ی نامه های تجاری، یکی از مهمترین ترجمه هایی است که اشخاص و کسب وکار ها از آن استفاده میکنند برای دریافت ترجمه های درست با کیفیت و اختصاصی با شرکت کپی فای در تماس باشید.

اهمیت نامه های تجاری در چیست؟

پاسخ کوتاه: چون نامه های تجاری، شیوه رسمی ارتباط بین مردم است به این سبب ضروری و مهم انگاشته می شود. این نامه ها اطلاعات ارزشمندی پیرامون موضوعات تجاری القا می کنند؛ اطلاعاتی مثل معاملات خرید و نظایر این ها در نامه های بازرگانی قید می شود و یک هدف قانونی دارند. چنین نامه هایی درمعاملات آینده به عنوان معرفی نامه از اهمیت زیادی برخوردارند.

ترجمه نامه تجاری

مکاتبه و نامه نگاری در حوزه های دیگر نیز اصول و قوانینی دارد در زیر به برخی از سوالات شما پاسخی آماده کرده ایم:

 

چگونه به دانشگاه های خارجی تقاضانامه بفرستیم؟

چگونه نامه های حرفه ای بنویسیم؟

چگونه نامه های تجاری را ترجمه کنیم؟

 

ترجمه نامه

پاسخ کامل:

روش ارتباط خود را در نظر بگیرید

شما یک مصاحبه را با تلفن، ایمیل و حضوری می توانید رد کنید. وقت ملاقات گرفتن به زمان محدود نیست؛ پس تماس های تلفنی و ایمیل معمولا گزینه های خوبی هستند. اگر پیگیری شما از مصاحبه یک فرصت دارد؛ تا زمانی که مصاحبه نکرده اید این فرصت را از دست ندهید. هرگز از جانب شخص دیگر پیام خود را نفرستید این روش غیر حرفه ای محسوب می شود.

 

یک دلیل بیاورید

طبیعا وقتی نتوانستید در یک مصاحبه شرکت کنید با یک خلاصه ای مختصر توضیح دهید که چرا در مصاحبه شرکت نمی کنید. اگر مناسب باشد فرصت هایی که در نظر گرفته اید ذکر کنید. اگر با زمانبندی مشکل دارید از ثبت نام کننده درخواست کنید که هماهنگی های لازم را انجام دهد.

قدردانی کرده و نکات پایانی را متذکر شوید

از متولی استخدام تشکر کنید. اگر این دومین بارتان است که مصاحبه رد می شود. گفت و گو های مصاحبه قبلی و درک خود را از جایگاه ذکر کنید.

نامه تجاری

در تجارت و بازرگانی، نامه های تجاری ابزار ضروری ارتباط است. این نامه ها برای فروختن محصولات، استعلام از مشتری و قیمت کالا ها، برای پرسیدن اطلاعات، گرفتن توصیه، حفظ روابط عمومی، افزایش حسن نیت و انجام انواع کارهای دیگر کسب و کار استفاده می شود. با رشد مداوم تجارت و صنعت؛ اهمیت و کارایی نامه های تجاری بتدریج بیشتر احساس می شود. و چون اغلب دادوستد های تجاری و صنعتی بین المللی است؛ ترجمه این مکاتبات و نامه ها برای شرکت های خارج از کشور به امری ضروری تبدیل شده است. مجموعه کپی فای این نیاز را در جامعه صنعتی ایران دید و سامانه ترجمه نامه را طراحی کرد.

برخی از سوالات متداولی که مشتری های ترجمه نامه می پرسند در زیر جواب داده ایم.

 

ترجمه نامه تجاری چیست؟

همانطور که گفتیم صاحبان کسب و کار ها برای گسترش روابط بازرگانی با شرکت های خارجی از شیوه ارتباطی نامه نگاری استفاده می کنند و چون شرکت هایی طرف قرارداد از زبان بین المللی انگلیسی استفاده می کنند. مجموعه کپی فای مکاتبات تجاری این شرکت ها را برعهده می گیرد.  

 

سوالات متداول ترجمه حرفه ای نامه 

 

مدت زمان ترجمه نامه های تجاری چقدر است؟

وقتی متن نامه های تجاری را سفارش گرفتیم؛ مترجمان نامه ها را ترجمه می کنند و معمولا تا یک روز کاری 24 ساعت متن ترجمه شده را تحویل می دهیم.

 

آیا امکان ترجمه فوری است؟

اگر جز افرادی هستید که سفارش فوری دارید در هر زمانی می توانید با پشتیبان های شرکت کپی فای تماس گرفته و سفارش دهید. سفارش نامه تجاری شما را در کمترین زمان و بدون نوبت انجام می دهیم.

 

آیا ساختار نامه های رسمی فارسی با نامه انگلیسی تفاوت دارد؟

بلی؛ از لحاظ رسمی بودن نامه در زبان های انگلیسی و فارسی تفاوتی وجود ندارد؛ اما ساختار و سبک مکاتبات در زبان انگلیسی با زبان فارسی کاملا متفاوت است.

 

آیا نامه های ترجمه شده از چه ساختاری پیروی می کنند؟

وقتی نامه های فارسی را به زبان انگلیسی ترجمه می کنیم؛ ناگزیریم ساختار نامه نگاری در زبان انگلیسی را رعایت کنیم زیرا نامه ارسالی پرستیژ و اعتبار یک شرکت است و اگر نکات نامه نگاری رعایت نشود ممکن است گیرنده به نامه توجهی نکند.

آیا ساختار نامه نگاری در آمریکا با انگلستان متفاوت است؟

ساختار و سبک نگارش نامه این دو کشور یکسان است اما برخی از اصطلاحات نامه نگاری در این دو کشور تفاوت دارد.

به منظور استفاده از خدمات ترجمه کپی فای امکان بستن قرارداد وجود دارد؟

اگر شما جزو کسب وکار هایی هستید که مدام به مکاتبه های انگلیسی نیاز دارید می توانید با کپی فای توافق کنید و از خدمات ویژه کپی فای استفاده کنید.

چگونه سفارش ترجمه نامه ثبت کنم؟

ابتدا به صفحه خدمات کپی فای مراجعه کنید و سرویس ترجمه نامه را انتخاب کنید و سفارش خود را ثبت کنید.

ترجمه نامه بازرگانی

نامه های تجاری: معنی، اهمییت و مزایا

 

با خواندن این مقاله با نامه های تجاری آشنا شوید. بعد از خواندن این مقاله شما موارد زیر را یاد می گیرید:

 1. معنی نامه های تجاری
 2. اهمییت نامه های تجاری
 3. مزایا و کاربرد نامه های تجاری

نامه های تجاری چیست؟

افرادی که در حوزه تجارت فعالیت می کنند نیاز دارند برای تبادل نظر و ارسال و دریافت اطلاعات با مشتری ها، تولیدکننده ها، وامدار، طلبکارها، و سایر روابط عمومی مکاتبه کنند. این امر برا شروع، ادامه و پایان یک دادوستد نیاز است.

ارتباط به دو شیوه انجام می گیرد.

 1. شفاهی: هم به صورت رودررو و هم به کمک سایر ابزار ها
 2. مکتوب: نوشتن نامه ها نوع مکتوب است. نام دیگر مکاتبه مکتوب نامه نگاری است.

نامه نگاری یا مکاتبه ی مکتوب بین دو نفر ویا دو گروه رخ می دهد. نامه نگارری بازرگانی به معنی مکاتبه تاجرها در زمینه بازرگانی است.

واژه نامه نگاری مفهوم جمعی دارد یعنی نامه ها یا دو جفت نامه ای که جواب هم داشته باشند‌. مکاتبه زمانی کامل می شود که جوابی به نامه بدهیم و یا اقدامی را در راستای جواب نامه انجام دهیم.

مکاتبات تجاری

چرا نامه های تجاری اهمیت دارند؟

بازرگان ها باید با مردم ارتباط برقرار کنند تا بتوانند سازمان خود را گسترش بدهند. اهمیت نامه نگاری در زندگی تجاری خیلی زیاد است.

زمانی بود که شیوه های متنوع مکاتبه و ارتباط در کسب وکار ها در دسترس نبود و کاسبان بصورت مستقیم و رودررو ارتباط برقرار می کردند. بعد ها سیاست ارسال نماینده ها برای ارتباط مستقیم تعریف شد ولی همه ی اسن روش ها محدودیت داشت.

اهمیت نامه های تجاری به عنوان ارزان ترین و گسترده ترین شیوه مکاتبه نخستین بار در ایالات متحده و اروپا شناخته شد و این روش به عنوان بهترین نوع برقراری ارتباط در سرار دنیا پذیرفته شد. و این روش همراه با رشد مداوم خدمات پستی همسو بود.

در این اثنا استانداردسازی فورم و سبک نامه های تجاری و بازرگانی، این فعالیت را بیش از پیش معروف تر و مورد قبول عام و خاص قرار داد.

نامه نگاری تجاری و بازرگانی، زبان خاص خودش را دارد و با نامه نگاری شخصی متفاوت است. تغییرات و بهسازی های روز به روز فورم و سبک نگارش نامه های تجاری و بازرگانی، آن ها را موجز، هدفمند و موثر می کند.

کتاب های زیادی با موضوع کسب وکار و دنیای تجارت در هستند. ماشین های متنوعی برای بالابردن سرعت تولید و توضیع نامه های تجاری و بازرگانی اختراع شده است. و این به آن معنی نیست که دیگر راه های ارتباط منسوخ شده است.

مزایا و کاربرد نامه های اداری و تجاری:

برقراری ارتباط با نامه ها به خاطر دلایل زیر جایگاه ویژه ای در انواع روش های ارتباطی دارد:

 1. نامه ها نسبت به سایر شیوه های ارتباطی هزینه کمی دارند.

 2. نامه ها در کمترین زمان با پست به نقاط دوری فرستاده می شوند. البته ممکن است نامه ها را نامه رسان ها به مناطق همسایه ببرند.

 3. نامه ها صحیح و سازمان یافته نگاشته می شوند تا موضوع را منطقی بیان کند.

 4. ایده هایی که در نامه مطرح می شود شفاف و دور از ابهام هستند.

 5. اندازه نامه مطابق نیاز می تواند زیاد و کم باشد.

 6. نامه ها همزمان به عنوان شواد نیز هستند و کپی آن ها را می توان حفظ کرد.

 7. می توان یک مکاتبه را به کمک پرینت و … با بیش از یک نفر به اشتراک گذاشت.

 8. بسیاری از موضوعات ناراحت کننده و خوشایند را که نمی شود رودررو و یا با وسایل مکانیکی گفت با نوشتن یک نامه می توان با زبان بی پروایی به مخاطب گفت.

 9. نامه ها برای انواع ارتباط مناسب هستند.

 10. استانداردسازی هایی در فورم و سبک نامه ها هست که دنیای کسب وکار بلافاصله پذیرفته است. و حتی به صورت بین المللی یک زبان نظام مند در آمده است.

 

 

10 نوع از نامه های تجاری

اصطلاح “نامه های تجاری” به هر نوع مکاتبه ای بر می گردد که با ادای احترام شروع می شود و با امضا خاتمه می یابد که محتوای نامه جنبه ی شغلی و حرفه ای دارد. با اینکه در قدیم نامه های تجاری با پست و یا پیک ارسال می شد ولی الان اینترنت به سرعت شیوه ی مکاتبه ی کسب وکار ها را تغییر داده است. نامه های تجاری انواع زیادی دارد و هر کدام طبق استاندارد ها استفاده های بخصوصی دارند.

نامه فروش

نامه ها یا آگهی های فروش معمولی، با یک بیانیه قوی می خواهند خواننده را جذب کنند اما هدف اصلی آن ها بکار گرفتن خواننده برای انجام یک عملی است. این نامه ها شامل اطلاعات و جزئیاتی مانند آدرس وبسایت و شماره تماس است و مشتری را برای خرید راهنمایی می کند.

نامه سفارش

نامه های سفارش را مشتری ها و کسب وکار ها برای سفارش کالا و خدمات به تولیدکننده ها، تک فروش ها و عمده فروش ها ارسال می کنند. این نامه ها باید اطلاعاتی اعم از شماره مدل،اسم محصول، مقدار دلخواه و قیمت مورد انتظار آن را داشته باشد.برخی اوقات وجه پرداختی با نامه است.

نامه شکایت

واژه ها و لحنی که برای نوشتن نامه انتخاب می کنید معیار تصمیمی است که گرفته می شود. رک و راست باشید اما با درایت! از لحن حرفه ای استفاده کنید تا شرکت به حرف شما گوش بدهد.

نامه پاسخگویی

نامه ای است که در پاسخ به شکایت و مطالبه می نویسند اگر این نامه باب میل مشتری باشد آن را با نوشتن خبر شروع کنید در غیر اینصورت از جنبه ی واقعی آن و جوری بتا مشتری حرف بزنید که بداند از شکایت او آگاهید.

نامه استعلام

نامه های استعلام سوال های می پرسند و یا اطلاعاتی را از گیرنده این نامه می خواهند. موقع نوشتن این نوع نامه ها، واضح و مختصر آماری که موردنیازتان را لیست کنید. از وجود اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید تا خواننده نامه استعلام شما براحتی جواب نامه را برای شما بفرستد.

نامه پیگیری

نامه های پیگیری را معمولا بعد از ارسال چند نوع مکاتبه اولیه می فرستند. این نامه ها را دپارتمان فروش می تواند برای تشکر از خرید مشتری ارسال کند. تاجری که نتیجه ملاقات را مرور می کند یا شغلی را بر حسب تقاضای خود جویا می شود. در بیشتر مواقع این نامه ها شامل یادداشت تشکر و آگهی فروش است.

نامه معرفی نامه

استخدام کننده های محتمل اغلب اوقات قبل از استخدام افراد متقاضی شغل، از َآن ها نامه های معرفی نامه می خواهند. این نوع نامه ها معمولا از طرف کارفرما یا استاد پیشین است. و رابطه ی فرستنده و عقیده شخص متقاضی شغل را توصیف می کند.

نامه اعلام وصول

نامه های اعلام وصول به عوان رسید های ساده عمل می کنند. این نامه ها را بعد از دریافت مکاتبه های پیشین به منظور اطلاع فرستنده ارسال می کنند. این نامه ها ممکن است ارسال نشود.

نامه ی بسته های پستی

نامه های بسته های پست محتوای بسته را توضیح می دهد و چرایی ارسال آن اگر کار اقدام خاصی نیاز بود دستورالعمل آن را به گیرنده میگوید. این نوع نامه ها معمولا کوتاه، مختصر و واضح هستند.

نامه استعفا

وقتی یک مستخدم میخواهد شغلی را ترک کند، معمولا یک نامه ی استعفا به مدیر مربوطه ارسال می شود در آن نامه آخرین روز استخدامی خود را متذکر می شود همچنین مستخدم جزئیات ترک شرکت را ذکر می کند.

ترجمه نامه

ترجمه نامه، یکی از مهمترین ترجمه هایی است که اشخاص و کسب وکار ها از آن استفاده میکنند برای دریافت ترجمه های درست با کیفیت و اختصاصی با شرکت کپی فای در تماس باشید.

اگر صاحب شرکتی هستید یا می خواهید با یک شرکت خارجی مکاتبه کنید حتما از طرح های ما استفاده کنید. آیا می دانید رعایت اصول نامه نگاری برای شخصیت و کاریزمای شرکت شما بسیار حساس هست. هر نوع نامه ی تجاری و اداری قالب خاصی دارد باید به موقع رعایت شود.

تیم ترجمه شرکت کپی فای می تواند نامه های دریافتی شما را ترجمه کند و به شما کمک می کند به راحتی با شرکت ها و کسب وکار های خارجی مکاتبه کنید.

منبع:


[recaptcha]

 

 

 • Review
5
7 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.