0157c4019d09786

فهرست مطالب:

طراحی وب سایت

توضیحات اولیه در مورد طراحی وب:

طبق گفته ی استیو جابز آن تصوری که ما از طراحی سایت در ذهن خودپرورانده ایم؛ نیست! , طراحی وب شیوه ای است که یک وبسایت کار می کند. با توجه به رشد بی سابقه ی کاربران اینترنتی, کسب و کار های اینترنتی با یکدیگر بر سر مشتری رقابت می کنند. در حال حاضر تقریبا 3.5 میلیارد کاربر اینترنت در جهان وجود دارد. این تعداد از کاربران به نوعی از وبسایت ها بازدید می کنند و خدمات و یا مطالب مورد نیاز خود را از آنها دریافت می کنند.این کاربر ها در اصل مشتری های آنلاین هستند که بدنبال رفع یکی از نیاز های خود هستند. به هر میزان که وبسایت بهتر طراحی و پرداخته شده باشد مشتری های بیشتری نیز خواهد داشت.

طراحی وب سایت چیست:

طراحی وب سایت که فرایندی برای مفهوم سازی، برنامه ریزی و ایجاد یک مجموعه از فایل های الکترونیکی است، شامل بسیاری از مهارت ها و رشته های مختلف در تولی،, تعمیر و نگهداری از وب سایت است. بخش های مختلف طراحی وب شامل طراحی گرافیک وب، طراحی رابط کاربری،نوشتن، از جمله کد استاندارد و نرم افزار اختصاصی، طراحی تجربه کاربر و بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد. در طراحی وب بسته به موضوع وبسایت باید مفاهیم مورد نظر به خوبی طراحی شوند, به گونه ای که مشتری های هدف را جذب وبسایت کند. زمانی که وارد وبسایتی می شوید همه ی بخش ها شامل عکس ها، محتوای سایت،رابط کاربری همه و همه حاصل طراحی وب هستند.

طراحی وب سایت خوب + طراحی وب سایت جدید:

تعریف وبسایت خوب بستگی به نوع وبسایت و هدف آن دارد. برای مثال وبسایتی که هدفش فروش لوازم خانگی است با وبسایتی که هدفش فروش محصولات آرایشی و بهداشتی است باید متفاوت باشد و خوب بودن یا نبودن طراحی وب را باید در میزان رضایتمندی و علاقه ی بازدیدکنندگان و مشتری های وبسایت جستجو کرد. اگر مشتری های شما در حال افزایش هستند پس طراحی وبسایت شما خوب بوده است و موفق بوده اید. اگر وبسایت شما در جلب توجه مشتری و تبدیل بازدیدکننده ی سایت به مشتری سایت موفق نبوده است پس وبسایت شما طراحی خوبی نداشته است و باید به فکر یک طراحی وبسایت جدید باشید تا بتوانید مشتری های بیشتری را جذب وبسایت خود کنید.

عناصر طراحی وب سایت:

همانطور که اشاره کردیم در طراحی وب موارد زیادی وجود دارد که هرکدام از آنها اهمیت ویژه ی خود را دارد. برخی از مواردی که باید در طراحی وب به آنها دقت کنید را در ادامه بیان می کنیم. یکی از این موارد فضای خالی است. منظور از فضا هرگونه فصای خالی در وبسایت است مانند فضای بین خطوط،فضای بین قسمت های مختلف سایت و یا حتی فضای اطراف یک تصویر استفاده شده در سایت. برای مثال تصویری که اطرافش کمی فضای خالی وجود داشته باشد بزرگتر بنظر می رسد و مهم تر جلوه می کند. باید دقت داشته باشید که منظور ما از فضا لزوما فضای سفید نیست بلکه منظور هرگونه فضای خالی از عناصر دیگر است. باید دقت کرد که فضای بین عناصر مختلف در وبسایت به اندازه ای باشد که جلب توجه کند و عناصر بخوبی قابل درک و رویت باشند. رابط کاربری ساده نیز مهم است. رابط کاربری نباید پیچیده باشد و بیشتر باید ساده باشد تا هم مفهومی تر و هم قابل استفاده باشد. منو های سایت را نیز خیلی زیاد نکنید تا بازدیدکنندگان سایت گیج نشوند. تعداد منو های سایت بستگی به خود سایت دارد. مورد دیگر صفحه ی درباره ی ما سایت است. صفحه ی درباره ی ما باید بیان کند که شما دقیقا چه هستید و چه خدمات و یا کالاهایی را به بازدیدکننده ارائه می کنید. اطلاعات تماس نیز در طراحی وب مهم است. اطلاعات تماس که در سایت با عنوان تماس با ما وجود دارد در اکثر مواقع درمنوی بالای سایت و یا بخش فوتر وبسایت قرار دارد. مورد دیگر بخش جستجوی سایت است. بخش جستجو برای بازدیدکنندگان قدیمی و همیشگی سایت بسیار مهم است زیرا ممکن است به دنبال یک مطلب که قبلا آنرا در سایت مشاهده کرده اند بگردند. مورد بعدی فوتر است. فوتر باید دارای یک نقشه ی کلی از وبسایت باشد تا به بازدیدکنندگان در امر مشاهده ی سایت شما کمک کند. دقت داشته باشید که بخش فوتر باید دارای اطلاعات ضروری برای بازدیدکننده بوده و نباید شلوغ باشد. دکمه های سایت باید به خوبی در طراحی وبسایت در نظر گرفته شوند. این دکمه ها باید قابل تشخیص و اکثرا هم شکل باشند تا بازدیدکننده را گیج نکنند .عکس های استفاده شده در وبسایت بسیار مهم هستند. استفاده از عکس های جالب و جلب توجه کننده بسیار در امر جذب مشتری تاثیر دارد. دقت داشته باشید که عکس هم باید جلب توجه کند و هم مشتری را به استفاده از خدمات سایت شما وادار کند. بعضی از عکس ها خنده دار و یا جالب هستند اما بیشتر نقش سرگرمی را دارند و میلی برای استفاده از خدمات سایت در بازدیدکننده ایجاد نمی کنند. فونت مطالب در سایت باید خوانا باشد. در زمانی نه چندان دور فونت های سایت ها اکثر ایکسان بود اما اکنون تعداد زیادی فونت وجود دارد که مورد استفاده ی سایت ها می باشد. خوانا و زیبا بودن فونت از مهم ترین ویژگی های فونت استفاده شده برای سایت است.

شرکت طراحی وب+طراحی تخصصی وب سایت:

همانطور که بیان شد طراحی وب برای جلب مشتری و بالا بردن رتبه ی وبسایت بسیار مهم است و باید با دقت تمام انجام شود. در فضای اینترنت برخی شرکت ها وجود دارند که طراحی وب را بصورت تخصصی انجام می دهند. شرکت های تخصصی طراحی، وب سایت مورد نظر را از همه ی جهات بررسی میکنند مثلا هدف از ایجاد سایت، خدماتی که سایت باید ارائه کن، خواسته ها و انتطارات مشتری های هدف و بسیاری از موارد تاثیر گذار در طراحی یک وبسایت را بررسی می کنند. طراحی وب فقط و فقط طراحی اشکال مختلف در یک سایت نیست و تولید محتوای مناسب را نیز شامل می شود.بنابراین اکثر این نوع شرکت ها کارهای مربوط به تولید محتوا را نیز انجام می دهند. مشتری های هدف برای یک سایت بسیار مهم هستند به همین خاطر شرکت های تخصصی در طراحی وب بصورت تخصصی منطقه ی جغرافیایی فعالیت وب سایت را نیز بررسی میکنند زیرا

بسته به منطقه ی وبسایت نیاز ها و مطلوب مشتری های هدف نیز متفاوت است. مثلا خواسته ها و سلایق مشتری هایی که از مشهد به یک وبسایت مراجعه می کنند با خواسته ها و انتطارات یک مشتری تبریزی متفاوت است .

تکنولوژی های مورد استفاده

طراحی یک وب سایت با bootstrap

محتوا و یا تعداد افرادی که هر روز بر شمار افراد آنلاین اضافه می شوند تنها چیزی نیستند که در حال رشدند شیوه هایی که ما با آن آنلاین می شویم نیز در حال تغیر و تنوع هستند. امروزه ما خودمان را در حالا کار با وبسایت ها می یابیم که این اتفاق به کمک لبتاپ ها، تلویزیونها، تلفن ها و تبلت ها حتی ساعت هایمان روی می دهد.

ساختن برنامه هایی که با هر یک از این وسیله ها، درست کار کند یک از چالش های بزرگ طراحان و توسعه گران وب در این روز ها است. با این ترافیک زیادی که روزانه از موبایل ها می آید؛ منطقی نیست که بگوییم: “حداقل نسخته دسکتاپی این برنامه کار می کند.”

تعداد زیادی از ابزار ها برای توسعه وب ساخته شده اند اما امروز می خواهم یکی از این ابزار ها را که امروز استفاده می کنند را برایتمان معرفی کنم بوت سترپ (bootStrap) که به جد می توانم بگویم یکی از قدرتمند ترین و بهترین ابزار های توسعه دهنده است.

خب! bootStrap چیست؟

آیا واقعا بوت استرپ زندگی حرفه ای شما را راحتتر می کند؟

ادامه مطلب را بخوانید و واقعیت های این برنامه توسعه دهنده را دریابید!

bootstraps بوت استرپ

منبع عکس:https://careerfoundry.com

تاریخچه bootStrap

بوت استرپ اصالتا در سال 2010 توسط مارک اتتو (Mark Otto) و [جیکوب تورونتون(Jacob Thoronton)، که در آن زمان به عنوان طراح و توسعه دهنده وب برای تویئتر کار می کرد؛ ساخته شد. اساسا برای راهنمایی سبکی ابزار های درونی توییتر با هدف انسجام بیشتر ساخته شد.

آیا می خواهید یک توسعه دهنده وب باشید؟ دوره هفت روزه را که به صورت رایگان در اختیار شما قرار داده ایم مطالعه فرمایید.

بعد از استفاده ی طراحان و توسعه دهنده ها از اولین روز هک شدن توییتر، سرانجام در تاریخ آگوست 2011 به عنوان یک پروژه سورس باز به بیرون داده شد. هم اکنون در GitHub وجود دارد و رایگان می توانید از سایت getbootstrap.com دانلود کنید.

و کماکان توسط یک گروه 7 نفره و عامه ای از حامیان نگهداری می شود.

اما bootStrap دقیقا چیست؟

بوت سترپ خودش را چنین معنی می کند:

معروف ترین فریم ورک یا ساختمان بندی HTML,CSS و JS است که برای توسعه برنامه های حساس موبایل تحت وب کاربرد دارد.

طراحی وب سایت css

Css یک زبان برنامه نویسی برای توصیف نمایش صفحه های وب است و رنگها، لایه ها و فونت ها را در برمی گیرد. Css اجازه می دهد در وسیله های مختلف مثل صفحه ها بزرگ، کوچک پرینتر ها و … نمایش دهید. سی اس اس از html مستقل بود و می تواند با زبان های دیگر که بر پایه ی XML هستند، کار کند. جدایی css از html کار را برای سایت های واکنش گرا و ریسپانسیو راحتر می کند.صفحه های استایل را به اشتراک می گذارد و صفحه ها را به محید های دیگری سازگار می کند از این عمل به عنوان جدایی ساختار یا محتوا نامبرده می شود.

ساخت وب سایت html

Html زبانی است برای نوشتن ساختار صفحه های وب؛ html امکان های زیر را برای طراح وب در اختیار می گذارد.

  • انتشار داکیومنت های آنلاین همراه با تیترها، متنها، جدول، فهرست و عکس ها و غیره
  • امکان اصلاح اطلاعات بصورت آنلاین و با کلیک بر متن های لینک دار
  • طراحی فرم ها برای مدیریت معامله ها با ارایه خدمات برای نقاط دور؛ استفاده موقع جستجوی اطلاعات، رزرو کردن و سفارش کالا و غیره
  • شامل برگه ی گسترده؛ کلیپ های ویدیو، کلیپ های صوتی و سایر اپلیکیشن ها مستقیما در داکیومنت ها

در html برنامه نویس ها با نوشتن یادداشت ها صفحات وب را توصیف می کنند.

تمام مرور گر ها html را ساپورت می کنند

تقریبا تمامی مرورگر ها html را در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی ساپورت می کنند. در نتیجه، وقتی شما یک سایتی را با زبان اچ تی ام ال طراحی می کنید تا زمانی که بدنامه نویس مراقب بهینه کردن وبسایت ها برای مرورگر های پر کاربرد است، وبسایت در تمامی مرورگر های دنیا نمایش داده می شود. و یکی‌از ویژگی های وب سایت های html امکان بهینه کردن آن است که در مقایسه با دیگر زبان های خیلی ساده و راحت است.

طراحی وب سایت html5

ی html5 یک زبان برنامه نویسی است که برای نشان دادن محتوا در اینترنت از این زبان استفاده می کنند. Html5 پنجمین و جدیدترین html های موجود است.

ویژگی وبسایت های html5:

  • کد های بهسازی شده: html 5 طراحان وب را به در استفاده از کد های تمیز تر و ساده تر کمک می کند.
  • قالب های خوش طرح: html5 طراحان را به استفاده از طرح های زیبا قادر می سازد. در این زبان افزودنی های مختلف، جستجو، و سایر بخش های متنوعی را برای اهداف گوناگون خواهد بود
  • همخوانی: سایت هایی که از اِلِمان های html5 استفاده می کنند، نوعی تناسب در html هایی که در سایت های مختلف استفاده شده بچشم می خورد. این همخوانی ها سبب می شود طراحان و توسعه دهندگان وب براحی ساختار صفحه های وب را تشخیص دهند.
  • کارکرد آفلاین کش ها: html5 یک امکانات جدیدی با عنوان کارکرد آفلاین کش ها را ارائه می دهد. به عبارتی وقتی یک کاربر از سایتی بازدید می کند داده ها و اطلاعت ذخیره می شود در بازدید های بعدی بخاطر وجود کش ها و داده ها سرعت آپلود سایت بالا می رود و در وضعیت سرور هم تاثیر می گذارد بخاطر کاستن از ترافیک داده ها سرعت کابر ها و سرور بالا می رود.

کدهای طراحی وب سایت html

از سال ۱۹۹۱ تا سال ۱۹۹۹ اچتیمل از ورژن ۱ تا ورژن ۴ ساخته شد. از سال ۲۰۰۰ کنسرسیوم (ائتلاف چند شرکت یا بانک برای انجام پروژه اچ تی ام ال) XHTML 1.0 لز طرف (W3C ) پیشنهاد شد.

دستور زبان XHTML 1.0 دقیق بود و برنامه نویس ها باید کد های صحیح و ساختارمندی می نوشتند. در سال ۲۰۰۴ WTC تصمیم گرفت‌ ادامه توسعه HTML را برای مدتی گذرایی متوقف و پروژه ی XHTML را جلو ببرند. در سال ۲۰۰۴ WHATWG (نرم افزار هایپر تکست وب تکنولوژی کار گروهی) پروژه طراحی وب سایت html ساخته شد. WHATWG خواست HTML را توسعه دهد و متناسب با وبسایت هایی که با HTML کار می کردند اما با رویکردی که به گذشته و ورژن های قبلی HTML توجه می کرد.

از سال ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ بیشتر مرورگر ها WHATWG را حمایت کردند.

در سال ۲۰۰۶ W3C حمایت از WHATWG را اطلاع داد.

در سال ۲۰۰۸ اولین نسخه عمومی html5 منتشر شد.

در سال ۲۰۱۲ WHATWG و W3C به جدایی از یکدیگر تصمیم گرفتند.

WHATWG توسعه html5 به عنوان استاندار موجود را خواستار شد. استاندار موجود همیشه آپدیت و بروزرسانی می شود ویژگی های جدید به آن افزوده خواهد شد، اما کاربرد اولیه خود را حفظ خواهد نمود.

HTML5 استاندارد WHATWG در سال ۲۰۱۲ منتشر شد و بطور مداوم بروزرسانی می شود.

اW3C خواست HTML5 بصورت یک نسخه ی کامل و XHTML استاندارد را ارائه دهد.

در ۲۸ اکتبر ۲۰۱۴ پیشنهادات W3C برای HTML5 منتشر شد. همچنین یک نسخه کاندید با عنوان HTML5.1 را برای پیشنهادات به بیرون‌ عرضه کرد.

طراحی وب سایت با mvc

Mvc مخفف عبارت Model-View-Controller است که در توسعه برنامه نویسی شی گرا، نام یک روش یا الگوی طراحی برای موفقیت و کارآمدی درایجاد ارتباط رابط کاربری به مدل های اساسی داده است. الگوی mvc بصورت گسترده در توسعه ی برنامه ها با زبان های برنامه نویسی مانند جاوا Java، اسمال تاک Smalltallk و ++C استفاده می شود.

از mvc برای نرم افزار های وبسایت در طراحی آن استفاده می شود. نرم افزار ها ی وب سایت ها در mvc به سه بخش تقسیم می شوند :

مدل Model: پایین ترین سطح الگو که مسئولیت آن پردازش داده است. به دستورات از طرف نما پاسخ می دهد و همچنین به دستور العمل های کنترلگر برای بروزرسانی خود پاسخ می دهد.

نما View: این بخش مسئولیت نمایش همه ی اطلاعات و یا بخشی از آن به کاربر را دارد. نما نمایشی از اطلاعات به اشکال مختلف طبق تصمیمات کنترلگر است. نما همچنین سیستم قالب بندی بر اساس اسکریپت است مانند JSP, ASP, و php که به راحتی قابل ادغام با تکنولوژی AJAX است.

کنترلگر Controller: کد نرم افزاری که ارتباط بین مدل و نما را کنترل می کند. کنترلگر مسئول پاسخ به ورودی کاربر است. کنترلگر اطلاعات را دریافت و تایید میکند سپس پردازش می کند تا مدل بر اساس آن تغییر کند.

طراحی وب سایت php:

PHP یک زبان برنامه نویسی همه منظوره است که برای توسعه وب از سمت سرور مناسب بسیار مناسب است و به طور کلی پی اچ پی بر روی سرور وب اجرا می شود. هر کد PHP درخواست شده در یک فایل درحال اجرا توسط پی اچ پی، معمولا برای ایجاد محتوای صفحه وب پویا و یا تصاویر پویا در وب سایت مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحی وب سایت برای موبایل:

با ظهور گوشی های هوشمند و افزایش دسترسی به اینترنت تحولی بزرگ در فضای وب ایجاد شد. بسیاری از افراد از موبایل خود برای وبگردی استفاده میکنند. شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که با موبایل خود به وبسایتی مراجعه کرده اید و متن سایت و یا عکس های سایت برای شما به خوبی نمایش داده نشده اند و یا سرعت بالا آمدن وب سایت به قدری کم بوده است که از مشاهده ی وب سایت منصرف شده اید. همه ی این ویژگی ها نشان از موبایل پسند نبودن طراحی وب سایت دارند. در طراحی وب سایت باید کاربران موبایلی را نیز در نظر گرفته چرا که کاربران موبایلی به شدت در حال افزایش هستند. در طراحی وب سایت می توان به گونه ای عمل کرد که وب سایت مدل دستگاهی که کاربر با آن در حال مشاهده ی سایت است را تشخیص دهد و مطالب وب سایت متناسب با مدل گوشی نمایش داده شوند. بهرحال طراحی وبسایت برای موبایل بسیار در جلب بازدید کننده ی بیشتر بسیار مهم است.

Cms های مورد استفاده:

طراحی وب سایت cms

Cms مخفف عبارت Content Management System یا همان سیستم مدیریت محتواست. در ابتدا طراحی وبسایت کار آسانی نبود و نیازمند مقدار زیادی کد نویسی بود اما در سال 2016 cms ها این کار را برای همه آسان کردند. در طراحی وب سایت با cms این سرویس به شما اجازه می دهد که مطالب و محتوای وبسایت خود را مدیریت کنید حتی اگر اطلاعات چندانی در رابطه با کد نویسی و Html ندارید. با استفاده از طراحی وب سایت با cms شما میتوانید به راحتی عکس هایی را به وبسایت خود اضافه کنید و یا حذف کنید و یا نوشته های وب سایت خود را ویرایش کنید. قبل از شروع طراحی وبسایت با استفاده از cms باید میزان اختیاراتی که هرکدام از سرویس ها در اختیار شما قرار می دهند را بدانید تا بتوانید مناسب ترین cms را انتخاب کنید. سه سیستم معروف مدیریت محتوای وبسایت ها WordPress,Joomla و Drupal هستند.

طراحی وب سایت با وردپرس + طراحی وب سایت wordpress:

یکی از سرویس های cms وردپرس WordPress است که این سرویس طراحی وب سایت 50% سهم سایت هایی که از cms استفاده می کنند را دارد. وردپرس WordPress کاملا رایگان است و دارای تم ها, رنگ ها و امکانات زیادی است که این امر باعث شده افراد زیادی برای طراحی وبسایت خود از آن استفاده کنند. در طراحی وب سایت با وردپرس شما به راحتی میتوانید از پلاگین های مختلف در وب سایت خود استفاده کنید. اگر شما میدانید که چگونه از Microsoft Office-Word استفاده کنید پس گذاشتن مطلب در وب سایتتان با استفاده از WordPress را نیز بلد خواهید بود. استفاده از WordPress وردپرس حتی برای کسانی که تازه شروع به کار کرده اند بسیار آسان است و این سرویس کاربری آسانی را ارائه میکند.

طراحی وب سایت جوملا:

در طراحی وب سایت با cms جوملا دومین سیستم معروف است. برای کار با سیستم جوملا برای طراحی وب سایت برخلاف وردپرس به کمی اطاعات کد نویسی نیاز دارید. در طراجی وب سایت با جوملا طراحی شبکه های اجتماعی بسیار آسان است. طراحی وب سایت های تجارت الکترونیک با استفاده از جوملا نیز آسان و کاربردی است. طراحی وب سایت با جوملا از نظر آسانی در کار با آن تقریبا متوسط است.

انواع سایت های قابل طراحی:

طراحی سایت ها به کاربری آنها بستگی دارد و هر سایتی که هدفی مشخص دارد شیوه ی طراحی مشخصی نیز خواهد داشت. اگر فضای مجازی را نگاه کنید تعداد بسیار بسیار زیادی از سایت ها وجود دارد که طراحی هرکدام با دیگری فرق می کند. اما اگر دقت کنید سایت هایی که کاربری یکسانی دارند در طراحی کلی خود شباهت هایی نیز دارند. برای مثال سایت های خبری دارای پیش خوان های خبر هستند و در طرفین سایت خبر های مختلف مدام در حال عوض شدن هستند.

طراحی وب سایت یک صفحه ای:

یکی از انواع طراحی وب سایت، طراحی وبسایت یک صفحه ای است. در این نوع از طراحی همه ی اطلاعات سایت در صفحه ی اصلی قرار می گیرند که کاربر با بالا پایین کردن آن می تواند اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کند.

طراحی وب سایت فروشگاهی:

با توجه به ‍‍پیشرفت تکنولوژی و افزایش میزان دسترسی به اینترنت روزانه در فضای مجازی بیشتر می شود. چند وقت است که در ایران نیز سایت های فروشگاهی نیز کار خود را شروع کرده اند و در این کار نیز موفق بوه اند. وب سایت های فروشگاهی بخاطر تسهیل در خرید کالاهای مختلف روز به روز در حال پیشرفت هستند. وبسایت های فروشگاهی نیز طراحی منحصر به فرد خود را دارند. یکی از مهم ترین مواردی که باید در طراحی وبسایت فروشگاهی مورد نظرداشت محتوای آن است، محتوای سایت باید به گونه ای باشد که جلب توجه کند و در مشتری میل به خرید کالا را ایجاد کند. کاربری این نوع وبسایت ها را باید تا جایی که می توان آسان طراحی کرد تا خریدار مشکلی در استفاده از آن نداشته باشد. در طراحی سایت فروشگاهی باید دقت داشت که میزان کالا های عرضه شده زیاد باشد و شیوه ی نمایش آنها نیز مناسب باشد یعنی عکس های محصول از زوایای متفاوت باشد و توضیحات آن نیز باید کامل و مفید باشد.

طراحی وب سایت شخصی:

وب سایت های شخثی وب سایت هایی هستند که اشخاص درباره ی خود طراحی میکنند و می پردازند. در طراحی وب سایت های شخصی باید ابتدا هدف را مشخص کرد. برخی صرفا درباره ی خودشان, موضوعات جالب زندگی خود مینویسند و برخی نیز درباره ی مهارت های خود در زمینه ی خاصی می نویسیند تا برای خود کاری دست و پا کنند. مثلا یکی از سایت های شخصی که دارای طراحی برتر بود در ابتدا نوشته بود که ” سلام, من فلانی هستم و در زمینه ی طراحی وب سایت شخصی مهارت دارم”. در این سایت ها بیشتر دست آورد ها و موفقیت ها و توانایی ها در زمینه ی خاصی بیان میشوند. در طراحی اینگونه سایت ها باید عکس هایی از کسی که سایت درباره ی او است نیز باشد.

طراحی وب سایت یک هتل:

در طراحی وبسایت یک هتل باید عکس هایی از زوایای مختلف هتل وجود داشته باشد تا بازدیدکننده بخوبی با هتل آشنا شود. در عکس هایی که از هتل قرار داده می شود بهتر است تصاویر احساس رضایت مشتری را نشان دهد تا اعتماد باردیدکننده از سایت را جلب کند. در طراحی وب بخشی که اهمیت بیشتری را دارد محتوای سایت است. محتوای مورد نظر در طراحی یک وبسایت هتل باید اطلاعات کاملی را در اختیار مراجعه کنندگان قرار دهد و بر روی تجربه ی کاری هتل نیز تاکید داشته باشد.

طراحی وب سایت حقوقی:

وبسایت های حقوقی ارائه دهنده ی خدمات حقوقی هستند که مرتبط به یک گروه از وکلا و یا یک وکیل مشخص است.البته اغلب مختص یک گروه است. در طراحی وب سایت های حقوقی پس از مواردی مانند بخش های صفحه ی درباره ی ما و یا با ما تماس بگیرید که لازمه ی همه ی سایت ها هستند باید بخشی برای معرفی پرونده های انجام شده باشد.یکی از سایت های حقوقی که یکی از طراحی های برتر سایت های حقوقی را داشت بخشی درباره ی دارای بخش های معرفی حوزه های فعالیت، پرونده های حل شده داشت. درصفحه ی اول طراحی این وب سایت حقوقی عکس هایی با نوشته هایی نمایش داده میشود مثلا عکس فرزند و پدر با نوشته ی “خانواده ی شما” که سعی در بیان این دارد که از خانواده ی شما در کار های حقوقی حمایت می کنیم.

طراحی وب سایت خبری

در هر لحظه رویداد های بسیار زیادی در جهان رخ می دهد که این اتفاق ها توسط خبرنگار ها ضبط می شوند و از طریق خبرگزاری های مختلف به نقاط مختلف مخابره می شوند. بسیاری از شبکه های خبری جدا از شبکه ی تلویزیونی خود یک وبسایت خبری نیز دارند. چون در فضای رسانه رقابت زیادی وجود دارد هر سایت خبری می کوشد تا بازدیدکننده ی بیشتری داشته باشد و اینجاست که یک طراحی خوب حرف اول را می زند. در طراحی یک وبسایت خبری باید دقت زیادی داشت تا بتوان در این فضای رقابتی دوام آورد. باید بخش های مختلف خبری را در طراحی وبسایت خبری مانند اخبار اقتصادی، فرهنگی, سیاسی و یا اخبار خاورمیانه، اروپا وجهان را قرار داد.

طراحی وب سایت خبرگزاری:

تفاوتی که بین وبسایت خبری و وبسایت خبرگزاری وجود دارد این است که وبسایت های خبرگزاری مناطق بیشتری را شامل میشوند و خبر های آنها تولید خودشان است یعنی خود آنها خبرنگار دارند و خبر های خود را از سایت های دیگر دریافت نمیکنند اما سایت های خبری بیشتر خبر های سایت های خبرگزاری را در سایت خود نمایش می دهند. طراحی وبسایت های خبرگزاری با طراحی وبسایت های خبری تفاوت چندانی وجود ندارد. تبلیغات یکی از بخش های جدانشدنی وب سایت ها هستند اما در طراحی یک وبسایت خبرگزاری بهتر است که میزان تبلیغات زیاد نباشد چرا که ممکن است روی دید بازدیدکننده ی سایت تاثیر منفی داشته باشد. در بیشتر طراحی سایت های خبرگزاری مهم ترین خبر در بالا ی سایت و خلاصه ای از خبر های دیگر در پایین خبر اصلی قرار دارد. فضای اختصاص داده شده به هر خبر در اکثر مواقع نشان دهنده ی اهمیت آن خبر است.

طراحی وب سایت خرید و فروش:

شاید کما بیش با کارکرد سایت های خرید و فروش اینترنتی آشنا باشید. سایت های خرید و فروش به نوعی یک بازار اینترنتی هستند. در این سایت ها شخصی که جنسی برای فروش یا خدماتی برای ارائه داشته باشد با قرار دادن اطلاعات کالا و یا خدمات و اطلاعات آنها را در معرض دید دیگران قرار می دهد. افراد که نیاز به کالایی دارند به این سایت ها سر می زنند تا نیاز خود را برطرف کنند.کالا هایی که ارائه می شوند اغلب دسته دوم هستند. در طراحی وبسایت خرید و فروش باید ابتدا یک سیستم ثبت نام برای کسانی که میخواهند کالایی را ارائه کند طراحی کرد. برای نمایش کالاهای ارائه شده نیز باید طراحی خوبی داشت تا هم کالا و مشخصاتش به خوبی نمایش داده شوند و هم اطلاعات تماس با فروشنده به راحتی قابل مشاهده باشد تا شخص مراجعه کننده به راحتی با فروشنده ارتباط برقرار کند.

طراحی وب سایت خرید گروهی:

وبسایت های خرید گروهی نیز نوع جدید از وبسایت های فروشگاهی هستند. در این نوع وبسایت ها خدمات و یا کالا هایی با تخفیف ارائه می شوند به شرطی که میزان حداقلی از افراد اقدام به خرید آن کنند. در طراحی این سایت ها باید همه ی پیشنهاد ها به شیوه ای ارائه شوند که مراجعه کننده را جلب خود کنند. مثلا درصد های تخفیف با رنگ متفاوت و بصورت چشمک زن نمایش داده شوند. در طراحی سایت های خرید گروهی جلب مشتری بسیار مهم است بنابراین شرایط اشتراک گذاری مطالب سایت باید به خوبی طراحی شوند تا مالک سایت در ارائه ی خدمات و یا کالا های سایت خود مشکلی نداشته باشد.

طراحی وب سایت خدماتی:

وبسایت هایی وجود دارند که خدمات خاصی را ارائه می دهند. مثلا خدمات مربوط به طراحی وبسایت. در طراحی این نوع از وبسایت ها قسمت های تصویری از اهمیت بالایی برخوردار هستند. مثلا عکس هایی از پروژه های تکمیل شده بسیار مفید خواهد بود و جلب توجه خواهد کرد. باید توجه داشت که خدمات بصورت کاملا دسته بندی شده نمایش داده شوند و هر سرویسی در بخش مختص خودش باشد. سرویس ها باید کاملا واضح معرفی شوند. فضای کلی سایت نیز باید متناسب محتوای سایت طراحی شود. مثلا طراحی یک وبسایت خدمات بهینه سازی وب سایت نباید شبیه به یک وبسایت خرید و فروش باشد.

طراحی وب سایت هنرمندان:

در هر جامعه ای هنرمندان و افراد مشهوری وجود دارند که توجه مردم به آنها بیشتر است و مدام اخبار آنها را دنبال می کنند. همانطور که در بین مطالب بیان شد هر وبسایتی دارای هدفی است که طراحی و محتوای آن وابسته به آن هدف است. وب سایت های هنرمندان نیز اهداف خاص خود را دارند. در بعضی وب سایت های هنرمندان تنها کار های هنری آنها و اخبار مربوط به شغل آنها گزارش می شود. در طراحی وبسایت های هنرمندان نیز جلوه های تصویری بسیار اهمیت دارند. در طراحی وب سایت های هنرمندان اکثرا زندگینامه ای از هنرمندان نیز قرار میدهند. عکس های جدید از هنرمندان و نمایش درست عکس ها از موارد مهم در طراحی وب سایت هنرمندان است. تبلیغات در وب سایت های هنرمندان به دلیل مراجعه زیاد بسیار سود آور خواهند بود پس در طراحی این دسته از وبسایت ها فضای تبلیغات باید به گونه ای باشد که از جذابیت سایت کم نکند.

طراحی وب سایت هتل:

هتل ها بخاطر رقابتی که بین آنها وجود دارد از هر وسیله ای برای تبلیغ استفاده میکنند. یکی از روش های تبلیغات آنها وب سایت هایشان است. در طراحی وب سایت های هتل ها در کنار گذاشتن عکس های مختلف از فضای هتل و اتاق های آن بهتر است که عکس چند مشتری با لبخند را نیز قرار دهید که نشان از رضایتمندی از هتل باشد. در طراحی وبسایت هتل عکس هایی از مناطق دیدنی مکان هتل نیز قرار می دهند مثلا هتلی که در مشهد مقدس قرار دارد عکس هایی از شهر مشهد نیز قرار میدهد. رزرو آنلاین نیز یکی از مهم ترین بخش ها در طراحی وب سایت هتل هاست.

طراحی وب سایت همایش:

کسانی که همایشی را درباره ی موضوعی برگزار میکنند برای افزایش شرکت کنندگان همایش و ارائه ی اطلاعاتی درباره ی همایش نیاز به طراحی یک وبسایت دارند. در طراحی وبسایت همایش باید محل و زمان همایش بیان شود. منظور از وب سایت همایش لزوما یک وبسایت برای یک همایش خاص نیست بلکه می تواند وبسایتی باشد که برای اطلاع رسانی درباره ی همایش های متفاوت طراحی شده باشد. نباید کاربری سایت پیچیده باشد چرا که ممکن است شخص مراجعه کننده منصرف شود.

طراحی وب سایت عکاسی:

وب سایت های عکاسی یکی از جالب ترین نوع وب سایت ها هستند.عکاسی هنر، علم، و عمل ایجاد تصاویر با ضبط تابش بر روی یک رسانه حساس به تابش است. هر وبسایت عکاسی موضوع خاصی دارد. برخی از وبسایت های عکاسی برای گردشگری طراحی شده اند و برخی دیگر نیز برای موضوعی دیگر. طراحی اکثر وبسایت های عکاسی یک صفحه ای است. در طراحی وب سایت های عکاسی باید سرعت سایت در نمایش عکس ها خوب باشد تا مراجعه کننده سایت را بپسندد. در طراحی وبسایت های عکاسی ابزاری برای دنبال کردن آنها در شبکه های اجتماعی مختلف مانند اینستاگرام بسیار مهم است. باید برای هر عکس کمی توضیحات نیز باشد.

طراحی وب سایت علمی:

یکی از انواع وبسایت ها وبسایت های علمی هستند که این نوع وبسایت ها اطلاعاتی را درباره ی موضوعات علمی ارائه میکنند. بعضی از وبسایت های علمی تنها مرتبط به یک شاخه ی علمی هستند مانند وبسایت NASA که فقط مطالب مرتبط به سازمان هوا و فضا را شامل میشود. برخی دیگر از سایت های علمی نیز جدیدترین مطالب علمی و نتایج تحقیقات علمی را شامل میشوند. در طراحی وبسایت های علمی نیز باید دسته بندی های مشخصی داشت و در طراحی نیز نهایت دقت را داشت. استفاده از جلوه های تصویری نیز بسیار مفید است. جدیدترین و مهم ترین مطالب سایت نیز باید در صفحه ی اول سایت قرار بگیرند. در طراحی وبسایت های علمی باید دقت داشت که فضای کلی سایت نیز به موضوع سایت مرتبط باشد مثلا برای سایتی که درباره ی یافته های جدید پزشکی است نباید فضای یک سایت زمین شناسی را داشته باشد.

طراحی وب سایت گالری عکس :

عکاسی و عکس در قرن 18 میلادی اختراع شد. کسانی که آن روز ها عکس میگرفتند احتمالا نمی دانستند که عکاسی و عکس چه تغییراتی را در آینده خواهد کرد. اساسا علاقه ی انسان به جاودانه ماندن لحظات و یاد و خاطره ها باعث علاقه ی انسان ها به عکاسی و پیشرفت آن بود. همانطور که می دانید عکاسان عکس های خود را برای فروش در نمایش ها و گالری هایی در شهر های مختلف به نمایش می گذارند. بسیاری از عکاسان برای نمایش و فروش عکس های خود دست به طراحی وب سایت گالری عکس میزنند تا از دغدغه های برگزاری نمایشگاه عکاسی راحت شوند. گالری های عکس باید فضایی هنری و زیبا داشته باشند پس باید در طراحی وب سایت گالری عکس وقت زیادی را صرف طراحی شمایل وب سایت کرد. اگر می خواهید که عکس های وب سایت در فضای مجازی نیز منتشر شوند باید گزینه های اشتراک در شبکه های اجتماعی را زیر هر عکس قرار دهید. طراحی وب سایت گالری عکس باید به گونه ای باشد که عکس ها به خوبی نمایش داده شوند و بازدید کننده مشکلی در بازدید از عکس های وب سایت نداشته باشد.

طراحی وب سایت فروشگاه کتاب:

وب سایت های فروشگاه کتاب مدتی است که طرفداران زیادی دارند. این وبسایت ها نیز به نوعی وبسایت فروشگاهی هستند که در زمینه ی کتاب کار میکنند. در طراحی این نوع وبسایت ها سیستم پرداخت پول کتاب و سیستم دنبال کردن سفارش و ثبت سفارش از موارد مهم هستند. به دلیل خرید کتاب از این نوع سایت ها امنیت سایت باید کاملا تامین شود. باید عکس های کتاب ها را در طراحی وب سایت به گونه ای قرار داد که کاملا مشخص باشد. بخش جستجوی کتاب ها مورد نیاز را نیز نباید در طراحی وب سایت فروشگاه کتاب فراموش کرد.

طراحی وب سایت شرکتی:

شرکت ها برای معرفتی بیشتر شرکت محصولات خود و یا ارتباط بیشتر با مشتری ئ یا ارائه ی خدمات پس از فروش نیاز به طراحی یک وبسایت دارند. در طراحی وبسایت شرکتی صفحه ی درباره ی ما سایت مهم است و باید به خوبی طراحی شود. بهتر است سایت دارای یک بخش خبرنامه نیز داشته باشد و اطلاعات محصولات جدید را به ایمیل ها ارسال کند تا مشتری های سایت بیشتر شوند. در طراحی سایت های شرکتی حتما باید بخش ارتباط با ما قرار داده شود. یکی دیگر از موارد مهم دیگر نیز معرفی محصولات جدید است. برخی از سایت های شرکت ها در طراحی خود بخش نظرسنجی نیز قرار داده اند. برای جلب مشتری بیشتر و حفظ مشتری های قبلی نیز بخش خدمات پس از فروش سایت بسیار تاثیرگذار است پس در طراحی سایت های شرکتی این موارد را نیز مدنظر داشته باشید. اخبار سایت نیز باید مورد توجه قرار بگیرد تا اخبار مهم شرکت مانند آگهی های استخدام و یا موفقیت های جدید شرکت بیان شوند.

طراحی وب سایت شرط بندی:

یکی از سرگرمی هایی که از دیرباز بین همه ی اقوام و ملل بوده است شرط بندی است. با پیشرفت تکنولوژی برخی مراکز شرط بندی نیز برای جلب پول بیشتر وب سایت هایی را برای خود ایجاد کردند. البته بازکردن سایت شرط بندی لازمه اش دریافت مجوز از مراجع زیربط خواهد بود و به صورت پیشفرض در ایران ممنوع است. در این وب سایت ها انواع مختلفی از شرط بندی ها وجود دارد. تنوع در دسته بندی ها در طراحی وبسایت های شرط بندی مهم است. باید دسته هایی مانند بازی های فوتبال، کشتی و یا سایر مسابقات باشد. زمان دقیق برگزاری مسابقات و نتایج مسابقات نیز در طراحی وب سایت شرط بندی مهم است.

طراحی وب سایت شبکه اجتماعی:

امروزه انواع مختلفی از وبسایت ها وجود دارد. از سایت های مربوط به موسسات مختلف و دانشگاه ها گرفته تا وبسایت های شخصی. در این بین سایت هایی وجود دارند که بیشتر مورد توجه مردم قرار می گیرند مانند توئیتر, فیسبوک, یوتیوب و بسیاری سایت دیگر که از آنها به عنوان شبکه های اجتماعی یاد می شود. اگر به هرکدام از این وبسایت ها مراجعه کنید میتوانید طراحی منحصر بفرد آنها را مشاهده کنید. طراحی سایت های شبکه های اجتماعی در میزان کاربران آنها بسیار نقش دارد. برای مثال فیسبوک بدلیل اینکه کاربری آسان تر, امنیت بیشتر و محیط زیبا تری نسبت به بقیه ی سایت ها داشت کاربران زیادی را جلب کرد. باید در ابتدا کاربری این سایت ها را مشخص کرد تا بتوان طراحی مناسب آن را انجام داد, برای مثال طراحی وبسایتی مانند توئیتر که تنها برای بیان جملات و مطالب کوتاه است با یوتیوب که برای اشتراک گذاری فیلم است فرق میکند.

طراحی وب سایت سازمانی:

با پیشرفت تکنولوژی و فرآیند آسان سازی کار ها و پروسه های کاری و اداری سازمان ها نیز نیاز به داشتن وب سایت را احساس کردند و برای داشتن وب سایتی کارآمد اقدام کردند. پیش از داشتن وبسایت این سازمان ها برای امور مشتری های خود مجبور به صرف زمان و انرژی زیادی داشتند. برای مثال همین سامانه ی ثبت نام برای سهام عدالت را در نطر بگیرید و تصور کنید اگر قرار بود برای انجام این کار نیاز به مراجعه ی حضوری بود چقدر زمان و انر/زی باید صرف میشد. اما با طراحی یک سامانه و وبسایت صرف انرژی به حداقل رسید. در طراحی وبسایت های سازمانی امنیت بسیار مهم است به همین دلیل طراحی این وبسایت ها را نمیتوان به افراد تازه کار و غیر حرفه ای سپرد. باید در طراحی این وبسایت ها یک دستور العمل و نقشه ی کلی سایت ارائه شود تا بازدید کننده دچار سردرگمی و یا اشتباه نشود.

طراحی وب سایت صرافی:

طراحی های وبسایت های صرافی اکثرا ساده است با یک تصویر پس زمینه از پول های مختلف رایج جهان و در صفحه ی اول این سایت ها یک جدول لحظه ای از نرخ ارز های مختلف وجود دارد. باید در طراحی سایت های صرافی بخش هایی مانند انتقاد و پیشنها، خدمات، تبدیل نرخ، ثبت حواله و … وجود دارد. در طراحی وب سایت صرافی در چند جای سایت باید شعار هایی نیز درباره ی صرافی وجود داشته باشد مثلا پیشتاز در تبدیل ارز شما، صرافی کاپی فای.

طراحی وب سایت صنعتی:

وبسایت های صنعتی نیز تقریبا شبیه وبسایت های شرکتی هستند با این تفاوت که متعلق به صنعتی خاص هستند. طراحی سایت های صنعتی باید به خوبی انتقال دهنده ی اطلاعات درباره ی شرکت صنعتی باشد تا مشتری های بشتری را جلب کنند. در طراحی وب سایت های صنعتی باید پخش کننده های محصول در مناطق مختلف کشور و یا منطقه معرفی شوند تا بازدیدکننده مطئین شود که برای سفارش و تهیه ی کالای مورد نظر خود مشکلی نخواهد داشت. در وب سایت های صنعتی مشتری ها میدانند که به دنبال چه هستند و به دنبال وب سایتی هستند که کالا را با کیفیت بهتر در اختیار آن ها قرار دهد پس اگر تولیدی مورد نظر هرگونه اعتبارنامه، گواهی نامه دارد باید نمایش داده شود تا به مشتری اطمینان خاطر بدهد.

طراحی وب سایت تبلیغاتی:

وب سایت های تبلیغاتی اغلب خود را بین وب سایت های زیبا قرار می دهند و زیبا نیز هستند. طراحی وب سایت تبلیغاتی باید همانگونه که از آن انتظار نیز می رود باید زیبا باشد. وب سایت های معمولی باید طراحی خوبی داشته باشند تا مشتری های بیشتری را به خود جلب کنند و برای وبسایتی که باید اجناس دیگر شرکت ها را تبلیغ کند این نیاز دوچندان می شود. در طراحی وب سایت های تبلیغاتی از عکس ها به میزان زیاد استفاده میشود و عکس ها تاثیر زیادی در میزان بازدید از وب سایت های تبلیغاتی دارند. وب سایت های تبلیغاتی هر گونه جنس و یا شرکتی را تبلیغ می کنند و باید برای محتوای وب سایت خود به میزان طراحی آن اهمیت قائل باشند زیرا که طراحی یک وب سایت تبلیغاتی بدون محتوای خوب بدون فایده خواهد بود.

طراحی وب سایت تجارت الکترونیک:

با ورود تجارت به فضای مجازی و آغاز تجارت الکترونیک تحول بزرگی در تجارت رخ داد. منظور از تجارت الکترونیک هر نوع تجارتی است که بصورت اینترنتی و الکترونیک انجام میشود. وبسایت های فروشگاه های اینترنتی یکی از شناخته شده ترین شاخه های تجارت الکترونیک هستند.سایت هایی که کار تولید محتوا انجام میدهند نیز سایت های تجارت الکترونیک شناخته میشوند. طراحی وبسایت های تجارت الکترونیک باید بسیار مشتری مدار و مشتری پسند باشد. سایتی باهدف تجارت الکترونیک که در تلاش برای جذب مشتری است نباید طراحی پیچیده ای داشته باشد، پس در طراحی وب سایت های تجارت الکترونیک باید سادگی کاربری را رعایت کرد. نقشه سایت نیز باید به خوبی طراحی شود تا مشتری به راحتی بداند که باید برای یافتن سرویس و یا کالا ی مورد نظر خود به کدام قسمت از سایت مراجعه کند. برای سفارش کالا و درخواست استفاده از خدمات وب سایت تجارت الکترونیک باید سیستمی آسان و کاربردی طراحی شود. باید دقت داشت که در صورت سفارش کالا درخواست مشتری نیز ثبت شود و به مدیر وب سایت اطلاع داده شود و اتوماسیون سفارش کالا به درستی کار کند.

طراحی وب سایت کاریابی:

پیشرفت تکنولوژی باعث تغییر در بسیاری از مشاغل شده است. با توجه به دسترسی بیشتر مردم به اینترنت برخی از سایت ها با هدف کاریابی و معرفی فرصت های شغلی شروع به کار کرده اند. در طراحی وب سایت کاریابی باید منطقه ی فعالیت سایت را در نظر گرفت، برای مثال وبسایتی که برای تبریز طراحی شده است باید ویژگی هایی مرتبط با فرهنگ و بازار کار تبریز را داشته باشد. در طراحی وب سایت کاریابی بخش جستجوی شغل مورد نظر و مکان مناسب بسیار مهم است و تقریبا همه ی سایت های کاریابی این مورد را در طراحی خود دارند. بخش هایی برای شعار های تبلیغاتی وب سایت نیز باید طراحی شوند. مثلا ” فرصت های شغلی برتر را از ما بخواهید”. هرچه مناطق تحت پوشش در سایت کاریابی بیشتر باشد بازدید های وبسایت نیز بیشتر خواهند شد، وب سایتی که فرصت های شغلی کل کشور را ارائه میکند از وبسایتی که برای یک منطقه ی خاص است بازدید بیشتری خواهد داشت. دسته بندی های مختلف برای عنواوین مشاغل مختلف و مناطق مختلف را حتما باید در طراحی وب سایت کاریابی در نظر داشت.

طراحی وب سایت گردشگری:

وبسایت های گردشگری جهت معرفی مناطق گردشگری طراحی شده اند که تور های ویژه ی گردشگری مناطق مختلف را نیز معرفی میکنند. استفاده از تصاویر در این نوع از وبسایت ها بسیار مهم است زیرا باید ابتدا با استفاده از تصاویر علاقه به مسافرت به مکان مورد نظر را در مشتری ایجاد کرد. در طراحی یک وبسایت گردشگری نطم بسیار مهم است. باید بخش های مختلف سایت مرتب و البته مرتبط باشند.

دامنه های مورد استفاده:

دامنه در اینترنت در واقع محل یک سازمان و یا نهاد را در اینترنت تعیین میکند. برای مثال نام دامنه ی ” www.copify.ir” یک آدرس اینترنتی برای “copify.ir” را با سرور میزبان “www” را نشان می دهد. قسمت “ir” دامنه هدف و یا مکان سازمان و یا نهاد را نشان میدهد (در این نمونه دامنه ی ایران را نشان می دهد) که به آن دامنه ی سطح بالا گفته می شود. بخش “copify” نهاد و یا سازمان را تعریف می کند که همراه با سطح بالا دامنه ی سطح دوم گفته می شود. نام دامنه ی سطح دوم ادرس اینترنتی خوانا را نشان میدهد و به آن مرتبط است.

ساخت وب سایت .com

یکی از دامنه هایی که استفاده ی زیادی در فضای اینترنت از آن می شود .com است. این دامنه مخفف عبارت “commercial” است که به معنی “تجاری” است و توسط کسب و کار های اینترنتی زیادی استقاده میشود. هر وب سایتی باید یک دامنه داشته باشد، قسمت پایانی هر دامنه همانطور که گفته شد هدف و یا مکان وب سایت را نشان میدهد که .com هدف را نشان میدهد. برای طراحی وب سایت با .com باید هدف وب سایت را مشخص کرد اگر هدف وب سایت راه اندازی کسب و کاری در فضای مجازی باشد پس بهتر است از دامنه ی .com استفاده کنید.

ساخت وب سایت ir

دامنه ی .ir نشان می دهد که وب سایت شما متعلق به محدوده ی جغرافیایی ایران است. در طراحی وب سایت های ایرانی بهتر است پسوند ایرانی .ir را استفاده کنید تا وب سایت شما نشانی از ایرانی بودن نیز داشته باشد و برای ایرانی ها شناخته شده تر باشد.

طراحی وب سایت و ثبت دامنه :

وب سایت بدون دامنه نمیشود. دامنه ی وب سایت همان آدرس وب سایت در اینترنت است و وبسایت بدون دامنه نمی شود. پس در طراحی وب سایت باید یک دامنه برای وب سایت خود ثبت کنید. شما نمیتوانید یک دامنه ی کاملا مشابه یک وب سایت دیگر را برای وب سایت خود ثبت کنید مثلا www.copify.ir یک دامنه ی ثبت شده است و دیگر هیچ وب سایتی نمی تواند این دامنه را برای خود ثبت کند مگر با اندکی تغییرات. در طراحی وب سایت دامنه ای که برای وبسایت ثبت می شود بهتر است که با هدف کلی وب سایت همخوانی داشته باشد برای مثال دامنه ی کپی فای با کار این وب سایت که تولید محتواست مرتبط است.

قرار داد توسعه وب سایت

انواع مختلفی از سایت ها وجود دارند که محتوا و طراحی آنها با توجه به کاربری آنها متفاوت است. یکی از این درسته بندی ها وب سایت های doc هستند. منظور از doc همان وبسایتی است که نوشته دارد. برای مثال ویکی پدیا یک وب سایت doc است زیرا اکثرا نوشته دارد. برای طراحی وبسایت های doc مطالب سایت باید به گونه ای نمایش داده شوند که به راحتی قابل خواندن و بررسی باشند. بهتر است از تنظیماتی استفاده شود که وقتی بازدیدکننده ای با موبایل خود وب سایت را بازدید میکند مشکلی برای خواندن مطالب نداشته باشد. مثلا اندازه ی فونت ها خیلی درشت و یا خیلی ریز نشوند. می توان کاری کرد که وبسایت مدل گوشی را تشخیص دهد و مطالب را برای مدل گوشی خاصی مرتب کند تا مشکلی در بازدید از وب سایت نباشد.

استخدام طراح وب سایت غیر حضوری:

همانطور که در مطالب قبل بیان شد چون طراحی وبسایت شیوه ای است که وبسایت کار میکند برای موفقیت سایت نیز بسیار مهم است. برای طراحی وب سایت بهتر است که کار را به اشخاص با تجربه و حرفه ای واگذار کرد. برای طراحی وبسایت باید با یک طراح وبسایت قرارداد ببندید. برای این کار حتما لازم نیست که طراح را بصورت حضوری ملاقات کنید. می توانید بصورت آنلاین یک تماس تصویری داشته باشید و یا بیان اهداف سایت و نیاز های خود بصورت غیر حضوری یک طراح وب را استخدام کنید.

طراحی وب سایت بدون کد نویسی:

تصور همه از طراحی وبسایت کدنویسی های بسیار زیاد، سخت و طولانی است. در ابتدا این تصور درست بود اما با ورود سرویس هایی مانند WordPress این تصور دیگر درست نیست. شما می توانید بدون نیاز به کدنویسی وب سایت خود را داشته باشید و آن را طراحی کنید و در طراحی آن ویرایش داشته باشید. برای طراحی وب سایت لزوما نباید همیشه خودتان باشید که کارهای کدنویسی و مشکل آن را انجام میدهد می توانید این کار را به شرکت ها و یا افرادی که این کار را انجام میدهند واگذار کنید. حتی کار تولید محتوا برای وب سایت خود را نیز مجبور نیستید که خودتان انجام دهید.

قیمت طراحی سایت

طراحی وب سایت رایگان

ساخت وب سایت رایگان

محل طراحی وب

در طراحی وب سایت ها محل اصلی وب سایت مهم است. برای مثال شرکتی که فعالیت های اصلی آن در ناحیه ی تبریز است و خدمات آن در شهر های دیگر کمتر است و یا هیچگونه فعالیتی ندارد باید در طراحی وب سایت خود را نیز متناسب با منطقه ی خود انجام دهد. هر کدام از مشتری ها و بازدیدکننده های وب سایت بسته به منطقه ی اقامت خود نیاز ها و خواسته های خاص خود را دارند که باید در طراحی وب سایت به محل طراحی وبسایت نیز توجه کرد. حتی نوع وب سایت هایی که باید طراحی شوند برای هر منطقه متفاوت است برای مثال منطقه ای که در آنجا خرید و فروش بیشتری انجام میشود وب سایت های خرید و فروش رقابت بیشتری با یکدیگر خواهند داشت پس بر سر طراحی برتر نیز با یکدیگر رقابت خواهند داشت.

طراحی سایت فروشگاهی در تبریز

طراحی وب سایت در تبریز

تبریز2018

مناطق تبریز

تبریز جاهای دیدنی

تبریز جمعیت

غذاهای تبریز

تبریز فوتبال

تبریز شهر اولین ها

تبریز منطقه آزاد

شهرستان های تبریز

زبان طراحی وب:

طراحی وب سایت چند زبانه:

در فضای مجازی مرز های جغرافیایی معنای ندارند و شما میتوانید از ایران به سایت های کشور های دیگر نیز مراجعه کنید.

و برای برخی سایت ها جهانی شدن و داشتن بازدیدکننده و مشتری از نقاط مختلف جهان بسیار مهم است. مثلا سایت شرکت های تجاری بزرگ و یا حتی سایتی مانند ویکی پدیا. در امر طراحی وب سایت به چند زبان باید دقت لازم را داشت و باید دقیق بود. مثلا سایتی که ایرانی است و زبان اصلی آن فارسی است در طراحی قسمت زبان انگلیسی خود باید تفاوت های فرهنگی را مد نظر داشت.

طراحی وب سایت خارجی:

اگر شما میخواهید که فقط مشتری های خارجی داشته باشید و نیازی به مشتری های داخلی ندارید و یا هدف و کارکرد سایت شما به گونه ای است که تنها بازدیدکننده ی خارجی دارید باید یک طراحی خارجی داشته باشید. در طراحی یک سایت خارجی باید فرهنگ زبان هدف را در نظر گرفت و باید به زبان خارجی مسلط بود تا اشتباهی رخ ندهد. بهتر است از قبل با افراد خارجی ارتباط داشته باشید تا در حین طراحی سایت خارجی خود به خواسته های مشتری های هدف نیز دقت کرده باشید. سایت های خارجی را نیز بررسی کنید و مشاهده کنید که آنها از چه مواردی برای طراحی سایت خود استفاده کرده اند.

طراحی وب سایت فارسی:

وب سایت های فارسی ویژگی های خاص خود را دارند باید در طراحی وبسایت به زبان فارسی دقت کنید. اگر سایت شما مربوط به یک شرکت رسمی است باید لحن محتوای شما نیز رسمی باشد اگر اینگونه نباشد ممکن است مراجعه کننده احساس کند که به او توهین شده است. برای طراحی سایت فارسی خود باید از گویش معیار و رسمی کشور استفاده کرد تا دایره ی مشتری های احتمالی شما بزرگتر باشد. زبان و فرهنگ به یکدیگر متصل هستند و هر فرهنگی در معماری و هنر خود اشکال خاص خود را دارد. و از آنجا که طراحی وب سایت نیز یک هنر است باید فضای سایت ویژگی های فرهنگی را نیز داشته باشد.

تماس با ما

شرکت دانش پژوهان مهر امروز(کپی فای)، با توجه به تجبه چندین ساله در زمینه طراحی وب آماده طراحی وب سایت ها از 0 تا 100 می باشد. تفاوت ما در کمک به مشتریان برای رسیدن به اهداف آنان می باشند ما با توجه به تعهد کاری مشتریان را بعد از اتمام پروژه تنها نخواهیم گذاشت و پیوسته به رشد آنها کمک خواهیم کرد.

چناچه مایل هستید یک تجربه خوب طراحی وب با ما داشته باشید تماس بگیرید.

برچسب ها: طراحی سایت فروشگاهی در تبریز